İki sorumsuz sürücü bir aileyi yok etti

Ters yöne giren iki otomobilin sıkıştırdığı şoför, çareyi karşı yöndeki şeride kaçmakta buldu. Ama bu kez bir kamyonun altında kaldı. Kazada şoför, yedi aylık hamile eşi ve iki çocuğu öldü.

İSTANBUL - Ters yöne giren iki otomobilin sıkıştırdığı şoför, çareyi karşı yöndeki şeride kaçmakta buldu. Ama bu kez bir kamyonun altında kaldı. Kazada şoför, yedi aylık hamile eşi ve iki çocuğu öldü.
Kaza önceki gece saat 22.30 sıralarında İstanbul Kemerburgaz'da, Göktürk Köyü yakınlarında meydana geldi. Özel şirkette muhasebeci olan 30 yaşındaki Ali Ay, yedi aylık hamile eşi 28 yaşındaki Saliha Ay ile kızları 10 yaşındaki Büşra ve beş yaşındaki Beyza Ay, bir akrabalarında iftar yaptıktan sonra yola çıktı.
Direksiyondaki Ali Ay, Göktürk Köyü yönüne ilerlerken, ters yönden iki otomobilin geldiğini gördü. Ay, çarpmamak için direksiyonu kırınca kullandığı otomobil karşı yöne geçti. Bu arada İstanbul yönüne giden Mehmet Aydın'ın kullandığı hafiyat kamyonu, Ay ailesinin otomobiline çarparak sürükledi. Ay ailesinin bütün fertleri otomobil içinde sıkışarak öldü.
Kurtarma çalışması saatler aldı
İhbar üzerine itfaiye kısa süre içinde olay yerine ulaştı, ancak sıkışan cesetler uzun çalışmaların ardından, otomobili altına alan kamyon vinçle kaldırılınca çıkarılabildi. Kamyon şoförü gözaltına alınırken her iki yönde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.