İki teğmenin ifadesi alındı

İstanbul'da iki teğmen gözaltına alındı. İfade veren teğmenler serbest bırakıldı

 

İSTANBUL - İstanbul'da gözaltına alınan iki teğmen serbest bırakıldı. Tanık olarak dinlenen üçüncü bir teğmen de adliyeden ayrıldı.
İstanbul Merkez Komutanlığı'nda gözaltında tutulan ve teğmen oldukları belirtilen 2 subay öğlen saatlerinde sivil plakalı bir minibüsle Beşiktaş'taki İstanbul adliyesine getirilmişti.
Subayların getirilmesi sırasında sivil kıyafetli bazı askerlerin gazetecilerin görüntü almasını engellemek için barikat kurdu.  Gözaltı nedenlerine ilişkin henüz bilgi alınamayan subaylar Cumhuriyet Savcısına ifade verdi.

 


7 teğmen tutuklu

 


İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen bir ihbar mektubu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında daha önce de Gölcük Donanma Komutanlığı'nda görevli 7 teğmen de 2 amirale suikast planladıkları, örgüt üyesi oldukları, uyuşturucu madde ve TNT kalıbı bulundurdukları iddiasıyla tutuklanmıştı. Teğmenlerin tutuklama kararında örgüt ismi belirtilmemişti.  Teğmenlerin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki iyi ayrı oramirale (Şu an emekli olan Metin Ataç ve Eşref Uğur Yiğit) suikast planı içinde olduğu iddia edilmişti.(Cnntürk)