İki Türk rehine daha eve dönüyor

Türk firması aracılığıyla Irak'a gittikten sonra direnişçilerce rehin alınan iki Türk işçi dün serbest bırakıldı. İşçiler Türkiye'deki ailelerini arayıp müjdeyi verdi.

ADANA - Türk firması aracılığıyla Irak'a gittikten sonra direnişçilerce rehin alınan iki Türk işçi dün serbest bırakıldı. İşçiler Türkiye'deki ailelerini arayıp müjdeyi verdi.
Kayteks firması aracılığıyla Irak'ın Kerkük kentinde klima tamircisi olarak çalışan 27 yaşındaki Soner Serçalı'nın babası Feridun Serçalı, oğluyla daha önce 28 Haziran Pazartesi günü rehin tutuldukları Felluce'den telefonla görüştüklerini söyledi. Baba Serçalı, şu bilgileri verdi:
"Oğlum bizi arayarak, 'Baba, biz iyiyiz. Yarın (dün) bizi serbest bırakacaklar' dedi. Daha sonra Bağdat'taki Türk Büyükelçiliği'nden arayıp bugün Türkiye'ye geleceklerini müjdeledi. Oğlumu bir daha kent sınırları dışına bile göndermem."
Aynı firma aracılığıyla Irak'a çalışmaya giden 26 yaşındaki Murat Kızıl'ın babası Osman Kızıl da oğluyla telefonla görüştüğünü söyledi. Baba Kızıl,
"Büyükelçilikten evi arayarak iyi olduğunu söyledi. Bugün Türkiye'ye gelecekler. Şirket yetkililerine ve NATO karşıtı gösteri yapan sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ediyorum" diye konuştu.