İki tuvaletten derslik!

Fazla kat atılan okulun duvarlarında çatlaklar ve yarıklar oluşunca, öğrenciler sınıfa dönüştürülen tuvaletlerde ders görmeye başladı.

ORDU - Fazla kat atılan okulun duvarlarında çatlaklar ve yarıklar oluşunca, öğrenciler sınıfa dönüştürülen tuvaletlerde ders görmeye başladı. Akkuş'a bağlı Çayıralan Beldesi'nde 447 mevcutlu Yazıkıyısı İlköğretim Okulu'nun üçüncü katında tavan ve duvarlar çatlayınca, buradaki sınıflar kapatıldı. Okulun en alt katındaki iki ayrı tuvalet, sınıf haline getirildi.
60 öğrencinin eğitim gördüğü tuvalet sınıflarda, duvardaki kirli fayansların sökülmemesi ve soğuk olmasından dolayı birçok öğrenci hastalandı. Bunun üzerine öğrenci velileri müdür Erdoğan Güllü'yle tartıştı. Müdür Güllü, durumu ilgili makamlara bildirdiklerini, sorunun bir an önce çözülmesini beklediklerini söyledi.
Öğrenci velilerinin okulun çökmesi halinde sorumlunun kim olacağını sorması üzerine Güllü, "Hepimiz aynı bina içindeyiz. Çaresiz kaldığımız için mecburen tuvaletleri sınıfa çevirdik" dedi.