İki yaşındaki çocuğu fuhuş evine sattılar

İSTANBUL - Çocuk Şube Müdürlüğü dedektifleri, küçük yaştaki çocuklara fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine bir eve baskın düzenledi. Fuhuş evinde gözaltına  alınan bir kadın geçen yıl 2 yaşında bir çocuğu satın aldıklarını söyledi. Çocuğun İstanbul’daki fuhuş evine 500 TL karşılığında satıldığı ortaya çıktı.
İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü Ekipleri, küçük yaşta çocuklara fuhuş yaptırıldığı gerekçesi ile Avcılar’da bir eve baskın düzenledi. Ev sahibi Kenan Gürbüz, fuhuş yaptırmak suçundan gözaltına alındı. Baskın sırasında biri 18 yaşından küçük dört kızı ile birlikte evde bulunan G.S.  gözaltına alındı. G.S. ve kızları ifadeleri alındıktan sonra serbest kalırken sabıkası bulunan Kenan Gürbüz tutuklandı.
G.S, emniyetten ayrılırken bir polise, “Kenan geçtiğimiz sene Gebze’den iki yaşında bir çocuk satın aldı. Ben ona da bakıyorum” dedi. Çocuk Şube dedektifleri, henüz iki yaşındayken 500 TL karşılığında satılan çocuğun annesi F.K ve birlikte yaşadığı M.C’ye ulaştı.  Bu kişiler suçlamaları kabul etmedi. Öte yandan anne F.K’nın yine birlikte olduğu  M.C’den 2005’te bir çocuğu daha olduğu ve onun da Ataşehir’de bir aileye satıldığı belirlendi. Polis  M.C ve F.K’yı ‘Soyağacı değiştirmek’ suçundan Üsküdar Adliyesi’ne sevk etti. (dha)