İki yaşındaki kız annesiyle gözaltına alındı

İki yaşındaki kız annesiyle gözaltına alındı
İki yaşındaki kız annesiyle gözaltına alındı

KESK, 28 Mayıs?tan beri demir parmaklık arkasında olan 22 üyesinin serbest bırakılması için çeşitli illerde eylem yaptı. Kars?taki eylemde bir kız çocuğu da annesiyle birlikte gözaltına alındı. fotoğraf: MUKADDER YARDIMCIEL / dha

ANKARA- KESK üyeleri, 28 Mayıs’ta sendikaya yapılan operasyon sonucunda tutuklanan 22 arkadaşlarının serbest bırakılması için Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Malatya, Mersin ve Kars dahil çeşitli illerde eylemler yaptı.
Ankara’da Kızılay Milli Müdafaa Caddesi’ndeki eylemde KESK Genel Sekreteri Emirali Şimşek, “28 Mayıs’ta yapılan operasyonda 35 üyemiz gözaltına alındı. Bunlardan 22’si 170 gündür cezaevinde. Bu tutuklamaların demokratik bir ülkede izahı mümkün değil. Operasyonun amacı konfederasyonun yıpratılması. Eğer bu ülkede demokrasiyi geliştirecek adımlar atacak, açılımlar gerçekleştirecekseniz işte size iyi bir fırsat. Tutuklu arkadaşlarımızı serbest bırakın” diye konuştu. Kars’taki eylemde ise basın açıklaması yapmak isteyen 31 KESK üyesi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında annesinin kucağında iki yaşnda bir kız çocuğunun da olduğu görüldü. (Radikal, dha)