İki yıl ciğerinde tampon taşıdı

Yaklaşık iki yıl önce kalp ameliyatı olan 50 yaşındaki Ümüş Ak'ın, o günden bu yana, ameliyat sırasında akciğerine yapışan tamponla yaşadığı ortaya çıktı.

KONYA - Yaklaşık iki yıl önce kalp ameliyatı olan 50 yaşındaki Ümüş Ak'ın, o günden bu yana, ameliyat sırasında akciğerine yapışan tamponla yaşadığı ortaya çıktı. Konya'da yaşayan Ümüş Ak, 2002'nin şubat ayında Özel Belediye Sağlık Hastanesi'nde açık kalp ameliyatı oldu. Ameliyattan sonra akciğer bölgesinde ağrı hisseden Ak'a balon şişirmesi önerildi.
İki yıl boyunca ağrılarla yaşayan Ümüş Ak, sonunda SSK Bölge Hastanesi'ne gitti. Burada akciğerde kist olduğu teşhisi konulan Ak'a ikinci bir ameliyat yolu göründü. Ak'ın ameliyatını gerçekleştiren doktorlar, kist yerine akciğerde, ameliyatlarda kan emmesi tampon olarak kullanılan
'spanç'la karşılaşınca şaşkına döndü. Ak ailesi, hastane ve doktor hakkında tazminat davası açacağını söylerken kardiyolog Melih Erdinç, "Bu tür komplikasyonlar, dünyanın her yerinde görülüyor, bunlar büyütülmemeli" dedi.