İkinci bombacı da listeden!

İkinci bombacı da listeden!
İkinci bombacı da listeden!
Ankara'da 97 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren canlı bombalardan birinin Yunus Emre Alagöz olduğunun tespitinin ardından ikinci canlı bombanın da arananlar listesindeki Ömer Deniz Dündar olduğu ortaya çıktı.

RADİKAL - Ankara 'daki katliamı gerçekleştiren iki canlı bombadan birinin Yunus Emre Alagöz olduğu belirlenmişti. Diğeri de 'aranan canlı bombalar' listesindeki Ömer Deniz Dündar çıktı. İki caninin ayrı araçlarla Gaziantep’ten geldikleri, Y.Ş.’nin canlı bombalara keşif yaptırdığı tespit edildi. Araçların sahipleri ve Y.Ş. Gaziantep’te gözaltına alındı.

Hürriyet gazetesinden Arda Akın'ın haberine göre, güvenlik güçleri saldırı sonrası bölgede bulunan MOBESE kameralarından ikinci bombacının kimlik bilgilerine de ulaştı. DNA testleri de uyuşan Ömer Deniz Dündar’ın, Yunus Emre Alagöz’le Gaziantep’ten Ford Focus ve Citroen marka iki ayrı araçla Ankara’ya geldikleri belirlendi. Saldırı öncesi, Y.Ş. ile birlikte bölgede keşif yaptıkları tespit edilen canlı bombaların, Suriye’den Türkiye ’ye geçiş yaptıkları ihtimali üzerinde duruluyor.

Kimliklerin tespit edilmesinin ardından bu sabah Gaziantep’te Y.Ş. ile iki aracın sahibi operasyonla gözaltına alındı. Üç kişinin soruşturmanın yürütüldüğü Ankara’ya gönderileceği öğrenildi.    


Canlı bomba listeden çıktı!

IŞİD'in 21 bombacısı aranıyor


  http://www.radikal.com.tr/145145314514532

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dsda - user520608

  eylem yapmadilarki ne sebeple tutuklayacaklar değilmi,,.......................................................

  - zebda

  Rezalet..göre göre adamlar patlatmış bombaları demek..guvenlik zaafı mı? Bu zaaf değil bu göz yumma..teröre göz yuman akp rejimi ve cb gitsin rusyada camii acılışına katılsın..ağızda besmele çantada bomba sandıkta oy eksik olmaz akplilerde! İşidle kolkola!!