İkinci canlı bombanın robot resmi çizildi

İkinci canlı bombanın robot resmi çizildi
İkinci canlı bombanın robot resmi çizildi
Emniyet, Ankara'daki barış mitingini kana bulayan iki canlı bomba ile birlikte hareket ettiğini belirlediği ve haklarında soruşturma başlatılan firari 9 kişi için alarma geçti.

RADİKAL - Ankara Garı önünde eş zamanlı eylem yapan iki canlı bombadan birinin Suruç eylemini yapan Abdurrahman Alagöz’ün ağabeyi Yunus Emre Alagöz olduğu ortaya çıkmıştı. Emniyet, Alagöz’ün kimliğini, DNA eşleştirmesiyle saptadıktan sonra bin 500 görüntü içerisinden görüntülerine de ulaştı.

HÜCRE EVİNDEN ÇIKARKEN

Alagöz’ün Gaziantep’teki buluşma noktasında hücre evinden çıkarken görüntüsünün kaydedildiği anlaşıldı. Aynı görüntülerde, soruşturma kapsamında aranan 9 kişinin bir bölümünün de olduğu belirlendi. Alagöz’ün Ankara Garı’nda “yarım” olarak nitelenen görüntüsü de bulundu.

IŞİD'in Türkiye'deki canlı bomba saldırılarında lojistik merkez Gaziantep


1.70 BOYLARINDA


İkinci canlı bombanın önce bir başka isim olduğu ortaya atılmış ancak daha sonra bu kişinin yabancı uyruklu olduğu anlaşılmıştı. DNA eşleştirmesi yapılamadığından kimliği saptanamayan 2. canlı bombanın eşgali, ifadeler doğrultusunda netleştirildi ve robot resmi çizildi.
Robot resim doğrultusunda bu kişinin kimliğini belirleme çalışmaları sürüyor. Robot resimle birlikte, 2. canlı bombanın eşgal tarifi “30 yaşlarında, siyah dağınık saçlı, siyah gözlü, 1.70 civarında, tahminen 70-75 kg. ağırlığında, yüzü hafif çöküntülü, Arapça ve kısık sesle konuşuyor” şeklinde yapıldı. 

Ankara'da canlı bombalardan biri yabancı!

CHP'li Yarkadaş: IŞİD'in kullandığı sarin gazı Türkiye'de yapıldı.

Ankara katliamına ilişkin yayın yasağı kaldırıldı