İkinci dalga gözaltıları için jandarmaya da talimat gitmiş

İkinci dalga gözaltıları için jandarmaya da talimat gitmiş
İkinci dalga gözaltıları için jandarmaya da talimat gitmiş
İkinci dalga operasyonu ve gözaltı kararları için polis harekete geçmeyince savcılığın Jandarma'ya talimat gönderdiği ortaya çıktı.

İSTANBULYolsuzluk ve rüşvet operasyonunda ‘ikinci dalga’ soruşturmasını yürüten savcılığın, arama ve gözaltı kararları için polis harekete geçmeyince Jandarma 'ya talimat yazdığı ortaya çıktı.

Savcılık - Emniyet krizinin patlak verdiği gün olan 25 aralık tarihini taşıyan gözaltı listesinin, polise gönderilen listeden tek farkı var O da "şüpheliyi gözaltına tutacak kolluk" bölümünün karşısında yazan. İlk listede "Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü" nün yazıldığı bölümde bu kez "İstanbul İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü" yazıyor. 


MUSTAFA ERDOĞAN / DHATSK'dan açıklama


  http://www.radikal.com.tr/1168267116826710

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ikinci dalga gözaltıları için jandarma hk. - runekson

  eğer savcıların ve hakimlerin kararlarını polis ve asker yerine getiremiyorsa bunların yerine bu görevi gönüllü toplum kuruluşları yapabilir diye düşünüyoruz.

  belki dahası da var - cem türk

  İstanbulda 2'nci dalga operasyonu ve gözaltı kararları için polis ve jandarma harekete geçmeyince savcılığın köy korucularına talimat verdiği öğrenildi:)

  Bu fotoğraf gezi zamanından.. - srknsrgn

  Bu fotoğraf Gezi eylemleri sırasında Bursa'da çekilmiştir. Gezi direnişi sırasında Jandarma bittabi oradaydı, şimdi ne oldu diye sorsam; Bilal derler..

  jandarma=polis sayılır - gümüşisis

  jandarma da iç işlerine bağlı-başka nasıl olması bekleniyordu ki son şartlarda

  Polisin görevi - user1107643

  Eh polisin görevi gariban vatandasi dövmek, hatta öldürmek ne de olsa!

  Hadi bekliyoruz? - osmano

  Ee hani nerde jandarma?

  Boşuna çabalar bunlar. - brandywine06

  Olan oldu. İsimler ortaya çıktı. Polisin ve jandarmanın emri altında olduğu savcının talimatını yerine getirmediği görüldü. Yargı bağımsızlığının Türkiye'de olmadığını zaten biliyorduk, bunlar açıkça ortaya koydu. Hükümetin tüm bu yaptıkları bir hasıraltı etme operasyonu olarak görülüyor. Rüşvet, yolsuzluk olmadığına kimse inanmıyor. Erdoğan'ı destekleyenler de inanmıyor ama onlar kendilerini başbakanın komplo sözleriyle avutuyorlar. O paraları komplocular mı koymuş, bu komplocuların isimleri, örgütleri nedir, sorularına yanıt yok. Çünkü gerçekten de verecek yanıtları yok! Bu rüşvet, yolsuzluk çarklarının olduğunu, tüm Türkiye'de imar değişikliklerine başbakanın karar verdiğini, oğlunun devlet imkanlarını kullanarak zengin olduğunu zaten herkes biliyordu. Böylece ortaya dökülmüş oldu. Uğradıkları itibar zararını kimseye yazmaya hakları yok, çünkü tüm bu yasa dışı çarkları işletmekle kendileri yaptılar.