İkinci 'Güldünya olayı' arapsaçı

İkinci 'Güldünya olayı' arapsaçı
İkinci 'Güldünya olayı' arapsaçı
Narin ifade verdi: Beni 6. kattan üvey ağabeyim itti

 

Canan ALTINTAŞ


DİYARBAKIR - Sirrt'te ikinci ‘Güldünya olayı’nda, DJ olan erkek arkadaşını ziyarete gittiği yerel radyoyu basan aile fertlerinin saldırısından kaçmak için 6'ncı kattan düşüp yaralanan ve götürüldüğü hastanede amcasının bıçaklı saldırısına uğrayan 17 yaşındaki Narin E. ifade verdi. İfade sonrası üvey ağabey gözaltına alındı. Halasının oğlu olan nişanlısı Bedri Aslan'ın hastanede Narin E.'yi birkaç ziyaret etmesi ve son gelişmelerle olayın sorumlusu olarak sadece tutuklanan amca Abdürrahim E. ile gözaltına alınan üvey kardeş Suat E. gösterildi. Narin'in nişanlısı olan halasının oğlu Bedri Aslan da “Narin ile hastanede 3 kez görüştük. Birbirimizi seviyoruz” dedi.
Siirt'te geçen cuma akşamı, Narin E.'nin arkadaşını ziyarete gittiği radyo binasının 6'ncı katından düşmesi, daha sonra yaralı olarak götürüldüğü hastanede amcası Abdürrahim E. tarafından bıçaklanmasıyla ilgili her geçen gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Çelişen iddialar ve verilen ifadelerle olayı daha karmaşık hale gelirken, sadece amca Abdürrahim E. ve üvey ağabey Suat E. sorumlu gösterilmeye çalışılıyor.


‘BENİ ÜVEY AĞABEYİM İTTİ’


Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi devam eden ve hayati tehlikeyi atlatan Narin E.'nin dün gece polis tarafından ifadesi alındı. Olaydan 3 gün sonra verdiği ifadede Narin E., kendisini radyoyu basan yakınlarından üvey ağabeyi Suat E.'nin kendisini altıncı kattan ittiğini ileri sürdü. Kendisini bıçaklayan amcasının adını vermeyip “Kim bıçakladı hatırlamıyorum” diyen Narin E., kayda geçen ifadesinde şunları söyledi:
“O gün radyonun bulunduğu apartmanın 4'üncü katında oturan Merve adlı kız arkadaşımın evine gittim. Merve, Radyo- Televizyon Bölümü'nde okuduğu için Radyo 56 FM'de staj yapıyordu. Annesi radyoda olduğunu söyleyince yukarı 6'ncı kattaki radyoya çıktım. Orada biraz oturdum. Saat ilerlemiş, telefonumun da şarjı bitmişti. Babamlar da beni arıyorlarmış. Merve'ye gittiğimi bildikleri için evine gitmişler, radyoda olduğumuzu duyunca oraya geldiler. Amcam ve üvey kardeşim sinirlenerek radyodakilerle kavga ettiler. Ben o sıra cam kenarında duruyordum. Üvey ağabeyim bana doğru yürüyüp iteklemeye başladı. Sertçe ittiğinde ben düştüm. Ama o, camın açık olduğunu bilmiyordu. Sonra ambulans beni hastaneye götürdü. Beni bıçaklayanı görmedim. Zaten o anda kendimde değildim. Hatırlamıyorum.”
Narin E.'nin polise verdiği ifadenin ardından, daha önce mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan üvey ağabey Suat E. bugün gözaltına alınıp sorgulanmaya başlandı.


NİŞANLISI: DAYIM RAPORLU RUH HASTASI


Narin E.'nin Mersin'de ailesiyle oturan nişanlısı Bedri Aslan, pazar günü ÖSS'ye girdikten sonra dün Diyarbakır'a geldi ve aldığı izinle nişanlısıyla iki günde 3 kez görüştü.
Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ya da Polis Meslek Yüksekokulu'na girmek istediğini bu okullar için yetenek ve mülakata hazırlandığını belirten Bedri Aslan, nişanlısı Narin'in yaşadığı olaylardan büyük üzüntü duyduğunu söyledi.
Narin'i bıçaklayan amcası Abdürrahim E.'nin, kendisinin de dayısı olduğunu anlatan Bedri Aslan, “Dayım Abdürrahimin raporlu bir ruhsal rahatsızlığı var” dedi. Nişanlısı Narin'in koruma altına alındığını, bu kararın kaldırılması için girişimde bulunduklarını kaydeden Bedri Aslan, şunları söyledi:
“Nişanlım beni, ben de onu seviyorum. Bizim bir sorunumuz yok. Ben onunla hayatımın sonuna kadar mutlu olmak istiyorum. Olay tamamen yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor. Bıçaklayan onun amcası benim dayım. Raporlu bir ruh hastası. Zaten tedavi görüyor. Bu olaya aslında kaza diyebilriz. Yanlış anlaşılmalar sonucu oluşan bir olay. Nişanlım beni istemiyorsa ben de onu istemem ama ben onu seviyorum. O da beni istiyor. Zaten üç kez görüştüm. Doktor ve hemşirelere hep beni soruyor. Fakat koruma kararı nedeniyle sürekli göremiyorum. Kararın bir an önce kaldırılmasıı istiyorum. Ona moral verip bir an önce iyileşmesini istiyorum. Ben tüm imkanlarımı zorlayıp. Hayatımın sonuna kadar onun mutluluğu için çalışacağım. O beni isterse her zaman onun yanında olacağım.”
Siirt Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan Narin E.'nin annesi E.E. ile 12 yaşındaki kardeşi S.E.'nin bugün başka bir kente gönderilip, korumasının burada sürdürüleceği belirtildi. (dha)