İkinci heyelan her an vurabilir

Koyulhisar ilçesine bağlı Kuzulu Mahallesi'de toprak altında kalan 15 köylüye ulaşılamazken, ikinci büyük heyelan riski uyarısı geldi.

SİVAS - Koyulhisar ilçesine bağlı Kuzulu Mahallesi'de toprak altında kalan 15 köylüye ulaşılamazken, ikinci büyük heyelan riski uyarısı geldi.
Jeologlardan oluşan 12 uzmanın Kriz Merkezi'ne verdiği raporda, heyelanın 10-12 milyon metreküplük bir malzemeyi harekete geçirdiği ve ilk heyelandaki kadar büyük bir toprak kütlesinin yeniden kayacağı belirtildi. Raporda, son derece riskli olan arama çalışmasının, tehlike azaldıktan sonra yapılabileceği ifade edildi. Ancak Kriz Merkezi, iş makineleriyle çalışmaya devam edileceğini açıkladı.
Bu arada enkazdakilerin bir an önce çıkarılmasını isteyen bir grup, kaymakamlığa yürümek istedi. Bir grup da yürüyüşe karşı çıkınca, yumruklaşmalar oldu. Jandarma, kavga eden iki grubu güçlükle ayırdı.
Uzmanların, risk nedeniyle aramanın durdurulmasını öneren raporu da, heyelan alanının 'toplu mezar' olarak kalacağı söylentisine ve köylülerin tedirgin olmasına yol açtı. Kriz Merkezi, afetzedeler için bağış hesabı açtı. Ziraat Bankası Koyulhisar Şubesi'nin 5001 No'lu YTL, 5002 No'lu dolar ve 5003 No'lu avro hesaplarına bağış yapılabilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7414737414730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.