'İkisini de öldürdüm, gelin çocuğu alın'

Haber: FARUK KAHRAMAN / Arşivi

BURSA - İnternet aşkı için evini terk eden kız kardeşini ve sevgilisini vuran ağabeyin cinayet sonrası eniştesini arayıp “Onları öldürdüm. Gelin çocuğu alın. Yoksa yuvaya teslim edeceğim” dediği öğrenildi.
16 yaşında evlenen, 17 yaşında anne olan Goncagül Köseoğlu, 22 yaşında beş yaşındaki kızını da yanına alarak internette tanışıp âşık olduğu İsmail Urcan’ın yanına, İzmir’e gitmişti. Köseoğlu ile Urcan önceki gün Köseoğlu’nun ağabeyi Sıddık Çetin tarafından sokak ortasında kafalarına kurşun sıkılarak öldürüldü. 
Polise verdiği ifadede “Namusumu temizledim. Pişman değilim. Yakalanmasaydım iki üç kişiyi daha öldürecektim” diyen ağabey, aynı gün İzmir’den Bursa’ya giden otobüste, üzerinde Baretta marka tabancayla yakalandı.
Bursa’nın Osmangazi ilçesinde ise şok var. Goncagül Köseoğlu’nun kayınpederi Hüseyin Köseoğlu, “Oğlum Turgay, fırında çalışıyor. Ekmeklerin marketlere ve bakkalara dağıtımında görevli. Beş yıl önce Goncagül ile evlendi. Aralarında hiçbir sorun yoktu. Goncagül’ün annesi zaman zaman gelip gelinimi yönlendirerek oğlum ile tartışmasına neden oluyordu. Sonunda gelinim kaçtı. Oğlum polise haber verdi. Her yerde aranıyordu. Turgay olayı cinayetten sonra arayan Sıddık’tan öğrendi” dedi.