İkitelli'de tecavüz

İkitelli'deki Ekin Sanat Merkezi'nin çalışanı S.A.'ya, önceki gün kimliği belirsiz üç kişi tarafından kaçırılıp tecavüz edildiği ileri sürüldü.

İSTANBUL - İkitelli'deki Ekin Sanat Merkezi'nin çalışanı S.A.'ya, önceki gün kimliği belirsiz üç kişi tarafından kaçırılıp tecavüz edildiği ileri sürüldü.
Avukat Murak Ak'ın verdiği bilgiye göre, olay üç gün önce, Aksaray'da meydana geldi. Akbil Dolum Gişesi'nin önünde bekleyen 21 yaşındaki S.A.'ya yanaşan ve içinde üç kişinin bulunduğu bir araçtan 'Bakar mısınız' diye seslenildi. Bunun üzerine başını çeviren S.A., kolundan tutularak araca sokuldu. Başına çuval benzeri bir örtü geçirilen S.A., bayıltıldı. Kapalı bir alanda gözlerini açan S.A.'ya tecavüz edildi.
Bu sırada S.A.'ya, 'Size göstereceğiz' ve 'Biz istediğimiz zaman yaparız' şeklinde bağırıldı. Daha sonra üzeri giydirilen S.A., saat 21.00 sıralarında Çobançeşme'de bir otobüs durağının yakınında araçtan atıldı. S.A., buradan yürüyerek İkitelli'ye gitti.
Bakırköy Savcılığı'nda suç duyurusunda bulunan S.A., savcılık tarafından muayene için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Tecavüzü protesto etmek isteyen Ekin Kültür Sanat Merkezi üyeleri, İHD İstanbul Şubesi'nde bir basın açıklaması yaptı. İstiklal Caddesi'ne yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.


    http://www.radikal.com.tr/7660767660760

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.