İkiz kardeş markası

İkiz kardeş markası
İkiz kardeş markası

Pamukkale Üniversitesi öğrencisi ikiz kardeşler Derya ve Deniz Yalçın, diyabetik çorap, antibakteriyel kokulu çorap ve masaj çorabı ürettiler.

Üniversiteli ikizler, günlerde takı satarak başladıkları girişimciliği, medikal çorap markası yaratarak büyüttü.
Haber: RAMAZAN ÇETİN / Arşivi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Derya-Deniz Yalçın adlı ikiz kardeşler, kafa kafaya verip dünyasında ‘marka’laştı. Diyabetik çorap, antibakteriyel kokulu çorap ve masaj çorabı ürettiren kardeşler, ’Corabimo’ markasını yaratıp internet sitesi kurarak online satış yapmaya başladı.
21 yaşındaki ikiz kardeşler Derya ve Deniz Yalçın öğrenimlerine devam ederken bir yandan da PAÜ Teknokent’te kurdukları şirketle çorap satışı yapıyor. Antalya ’da yaşayan ikizler, iş hayatına toptancılardan aldıkları ürünleri arkadaşlarına ve arkadaşlarının annelerinin günlerinde satış yaparak başladı. İkizler, Pamukkale Üniversitesi’nde okurken, daha fazla kitleye ulaşmak için e-ticaret sitesi projesini hayata geçirdi. Üç aylık ön hazırlığın ardından www.begensen.com adresli siteyi kuran ikizler iş hayatına atıldı. İki kardeş ayrıca Denizli’deki eczanelere standlar kurarak tescilli markaları olan ’Corabimo’ adlı medikal özellikli çorap satışı yapmaya başladı. İşletme öğrencileri olarak iş hayatına bir an önce atılmak istediklerini belirten Derya Yalçın şöyle dedi:
“Bu işe küçük çaplı toptancılardan aldığımız iç giyim, gecelik ve takı gibi ürün gruplarıyla tanıdık arkadaşların annelerinin çevreleri ve günlerinde satış yaparak başladık. Başladığımız günden itibaren satışlarımız iyi gitti ve sonra bu işte başarıyı arttırmak için daha fazla kitleye ulaşmamız gerektiğini düşünerek internet sitesini kurduk. Denizli bizim için tekstil anlamında çok önemliydi ve biz de bunu değerlendirdik. Ürünlerimizi de özel olarak ürettiriyoruz.”


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Antalya

  ,

  Masaj

  ,

  e-ticaret

  ,