İkizine bak raporunu ver

Vali Yardımcısı Rıfat Taşkın'ın ikisi de öğretmen olan tek yumurta ikizi kızlarının 'rapor oyunu' ortaya çıktı.

EDİRNE - Vali Yardımcısı Rıfat Taşkın'ın ikisi de öğretmen olan tek yumurta ikizi kızlarının 'rapor oyunu' ortaya çıktı. ABD'ye tatile giden öğretmeni İpek Özyürek yerine yine öğretmen olan ikizi Dilek Taşkın üç kez muayeneye gitti ve 6 ay 20 günlük sahte rapor aldı.
Edirne Valiliği'ne gelen bir ihbar mektubuyla
ortaya çıkan olay şöyle gelişti: İhbarıla harekete geçen müfettişler yaptıkları incelemede Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni İpek Özyürek'e Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi'nden 16 Eylül 1999'da 'bel fıtığı' teşhisi ile 20 günlük, 13 Ekim 1999'da 'kronik bel fıtığı' teşhisiyle 3 ay, 13 Nisan 2000'de bir 3 aylık daha 'istirahat' belirtilen rapor verildiğini belirledi. Buraya kadar her şey normaldi. Ancak rapor verilen ile muayene olan farklı kişilerdi. İpek Özyürek ABD'deki
eşinin yanında tatildeyken yerine tek yumurta ikizi Dilek muayene olmuştu.
Pasaport ortaya çıkardı
Hastane yetkilileri, "Muayene için gelen hastayı ikizinden ayırt etmek de çok zor. Tek yumurta ikizlerinin parmak izleri dahi aynı olabilir" dedi. Ancak müfettişler pasaportunun incelenmesi sonucu, rapor alındığı tarihte yurtdışında olduğunu belirlenen İpek Özyürek'in yerine kardeşinin hastaneye gittiğini belirledi. Olayla ilgili suç duyurusunda bulunuldu.