İkizler beraber öldü

Otomobilin çarptığı ikizine yardım için araç durdurmaya çalışan kardeşe de kamyon çarptı. İki kardeş kaza yerinde öldü.
Haber: ERDEM SÜREK / Arşivi
ORHAN AKTUĞ / Arşivi

ÇANAKKALE - Otomobilin çarptığı ikiz kardeşine yardım için yolda araç durdurmaya çalışan kardeşe de kamyon çarptı. İkiz kardeşler doğdukları gibi dakika farkıyla hayatlarını kaybetti.
Lapseki ilçesinin Biga çıkışındaki Ulubay Soğuk Hava Entegre Tesisleri'nde çalışan 18 yaşındaki Ayşe ve Fatma Arslan adlı ikiz kardeşler maaşlarını alıp, ablalarınının Çardak beldesindeki evine gitmek üzere yola çıktı. Genç kızlar, 19.30 sıralarında yolun karşısına geçmek isterken, Biga yönünden Çanakkale'ye giden Cengiz Kırlıoğlu yönetimindeki Kartal marka otomobiliyle Fatma'ya çarptı.
Ağır yaralanan ikizi Fatma'ya yardım etmek için çabalayan Ayşe Arslan, geçen araçlardan yardım istemek için çıktığı yolda akaryakıt tankerinin altında kaldı. Kırmızı renkli tanker kaçarken, talihsiz Ayşe olay yerinde can verdi. İkizi Fatma ise kaldırıldığı Lapseki Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ayşe Arslan'a çarpıp kaçan tanker, Ezine'de terk edilmiş halde bulundu. Fatma Arslan'a çarpan sürücü Cengiz Kırlıoğlu ise gözaltına alındı.
Bir kaza daha
Lapseki'de ikiz kız kardeşlerin öldüğü kazalardan hemen sonra, aynı güzergâhın Lapseki Kangırılı köy sapağında 21 yaşındaki Bora Sun yönetimindeki kamyonet,
ışıklandırması bulunmayan plaka tescilsiz motosiklete arkadan çarptı. İkizlerin öldüğü kazalardan sadece 4 dakika sonra meydana gelen kazada, motosiklet sürücüsü 40 yaşındaki İlhami Dallıoğlu şarampole uçarak, arkasında oturan 35 yaşındaki Cahide Çine de kamyonet altında sürüklenerek can verdi.