İkizleri trafik kazası ayırdı

İkizleri trafik kazası ayırdı
İkizleri trafik kazası ayırdı
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde ilkokul, ortaokul ve liseyi birlikte okuyan, aynı işyerinde çalışan ikiz kardeşler 19 yaşındaki Taner ve Tolga Kahveci'yi trafik kazası ayırdı. Ortak aldıkları motosiklet ile eve dönerken otomobilin çarptığı ikizlerden Taner öldü, Tolga yaralı kurtuldu.

RADİKAL - Kaza, önceki akşam Zonguldak-Çaycuma yolunda meydana geldi. 1 ay önce aldıkları plakasız ve tescilsiz motosiklet ile çıkışı gittikleri düğünden Muhsinler Köyü'ndeki evlerine dönmek isteyen ikizlere, dönüşün yasak olduğu kavşaktan 'U' dönüşü yapmak isteyen Mustafa K. yönetimindeki otomobil çarptı. Motosikleti kullanan ve kaskları bulunmayan ikizlerden Tolga Kahveci yaralı kurtulurken, arkasındaki Taner Kahveci, kaldırıldığı Çaycuma Devlet Hastanesi'nde kurtarılamadı.

Kaçan sürücü Mustafa K., daha sonra kaza yerine gelerek jandarmaya teslim oldu. Sürücü, jandarmadaki ifadesinden sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

" HAYAT BENİM İÇİN ÇOK ZOR"

Hastanede gördüğü tedaviyle sağlığına kavuşan Tolga Kahveci, ilkokul, ortaokul ve liseyi birlikte okuyup, 1.5 yıl aynı işyerinde çalıştığı kardeşini kaybetmenin acısını yaşadı. Babası İdris Kahveci ile kardeşinin mezarında dua ederken gözyaşlarına boğulan Tolga Kahveci, "Hep birlikte gezerdik. Liseyi bitirdikten sonra tekstil fabrikasına girdik. Ben 2 ay önce düzenli para alamadığım için çıktım ve akaryakıt istasyonunda çalışmaya başladım. Hep beraberdik. Şimdi hayat benim için çok zor olacak" dedi.

"KARDEŞİNİN ADI MOTOSİKLETTE"

Birlikte para biriktirip 1 ay önce birlikte 4 bin 500 liraya aldığı motosiklete kazanın ardından kardeşinin ismini ve kaza tarihini yazdıran Tolga Kahveci, "Uzun süre bu motosiklete bineceğimi sanmıyorum. Ancak satmayacağım da. Ölünceye kadar bu motosiklet bende kardeşimin bir hatırası olarak kalacak" diye konuştu.
Anne ve babası 15 yıl önce boşanan, köyde anneannesi ve dedesiyle kalan Tolga Kahveci, sürücünün serbest bırakılmasına da tepki gösterdi. Tolga Kahveci, "Benim hiç bir hatam yok. Kaçabildiğim kadar kaçtım. Sol şeritte kenarda giderken sağdan gelip bana çarptı. Tutuksuz yargılanacakmış. Niye böyle oldu anlamadım. İnşallah gereken cezayı alır. Kardeşimin canını aldı. Zaten plakası kaza yerinde düşmeseydi geriye de gelmezdi" dedi.
DHA-Ersin ERCAN