İlaç yolsuzluğunda sürpriz bir gözaltı

Yaptığı suç duyurusuyla Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin soruşturma başlatılmasına neden olan Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'nin eski çalışanı Veysi Mungan, dün gözaltına alındı.

İSTANBUL/ANKARA - Yaptığı suç duyurusuyla Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin soruşturma başlatılmasına neden olan Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'nin eski çalışanı Veysi Mungan, dün gözaltına alındı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş'un talimatıyla gözaltına alındığı belirtilen Mungan'ın Roche firmasına geçen ağustosta yapılan operasyonda ele geçirilen ihale evrakının bir kısmında imzasının bulunduğu bildirildi.
Bu arada, Okumuş'un, mahkemeye yaptığı itiraz üzerine gıyaben tutuklanmalarına karar verilen eski SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Orhan Canbolat ile SSK Eczacılık Daire Başkanı Hülya Özdemir hakkındaki müzekkereler, dün Ankara Emniyeti'ne ulaştı. Gözaltına alınan Canbolat ve Özdemir Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'ne konuldu. Ancak, yüksek tansiyon hastası olan Canbolat, daha sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde müşahade altına alındı. Canbolat'a 'hayati tehlikesi bulunduğu' yönünde rapor verildi.
Öte yandan, yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve halen sorguları süren dokuz kişi, dün sağlık kontrolünden geçirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7382427382420

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.