İlahiyatta yine 'not'lu diploma

Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı'nın diplomalarına "Diyanet İşleri Teşkilatı'nda veya Din Hizmetleri sınıfında çalışanlar için geçerlidir.

ANKARA - Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı'nın diplomalarına "Diyanet İşleri Teşkilatı'nda veya Din Hizmetleri sınıfında çalışanlar için geçerlidir. Başka amaçla kullanılamaz" ibaresi yazılacak.
Eskişehir İdare Mahkemesi Başkanlığı, Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı'nı başarıyla bitirenlerin diplomalarının arkasına yazılan, "Diyanet İşleri Teşkilatı'nda veya Din Hizmetleri sınıfında çalışanlar için geçerlidir. Başka amaçla kullanılamaz" ibaresinin iptali istemiyle açılan davada, bu işlemin iptaline karar vermişti. Karar temyiz edilmesine rağmen diploma arkasındaki söz konusu ibare kaldırılmıştı.
Danıştay bozdu
Danıştay 8. Daire Başkanlığı ise İdare Mahkemesi'nce verilen iptal kararını, 'İbarenin kayıt kılavuzu ve Yükseköğretim Kurumu kararlarına uygun olduğu' gerekçesiyle bozdu. Danıştay 8. Daire Başkanlığı'nın kararı uyarınca, diplomaların arkasına "Diyanet İşleri Teşkilatı'nda veya Din Hizmetleri sınıfından çalışanlar için geçerlidir. Başka amaçla kullanılmaz" yazılacak.


    http://www.radikal.com.tr/7415507415500

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.