İlanla imanlı komşu

Kapatılan RP'nin siyasi yasaklı lideri Necmettin Erbakan şimdi de 'ilanlı satış unsuru' yapıldı.
Haber: TOLGA AKINER / Arşivi

ANKARA - Kapatılan RP'nin siyasi yasaklı lideri Necmettin Erbakan şimdi de 'ilanlı satış unsuru' yapıldı. Erbakan'a komşu gazete ilanıyla aranırken fiyatı 260 bin dolar olarak duyuruldu.
Hürriyet gazetesinde önceki gün yer alan satılık konut ilanlarını inceleyenler ilginç bir metinle karşılaştı. 'Satılık Konut' sütununda bulunan ilanı ilginç kılan ise mal sahibinin, ilanda Necmettin Erbakan'ın adına yer vermiş olmasıydı. Mal sahibi, Hoca'yı 'etkileyici unsur' olarak seçerken, Necmettin Erbakan'a ilanla 'Milli Görüş- çü' bir komşu arıyordu.
Pahalı komşuluk
Ancak bu komşuluğun maliyeti oldukça yüksek.
Mal sahibi, katta dubleks teraslı ev için 260 bin dolar istiyor.
Necmettin Erbakan'ın Balgat'taki evinin yanındaki dubleks evin satış ilanı şöyle:
"Sahibinden Ankara Balgat'ta, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın evinin yanında, 7+1 dubleks, çift açık teraslı, asansörlü, kombili, konuta ve büroya, 260.000 USD."
Sıkı Erbakancı
Villa sahibi Emin Aras, inşaat şirketi sahibi olduğunu, evi kendisinin inşa ettiğini söyledi. Sıkı bir Erbakancı ve Milli Görüşçü olduğunu sık sık dile getiren
Aras, Erbakan'ın ismini ilanda neden kullanma gereği duyduğunun sorulması üzerine şunları söyledi: "Benim Hocamıza saygım sonsuzdur. Kendisini çok seven ve takdir eden bir kardeşiyim. Evi satma gereği duyduk ve istedik ki evi, Hocamızı seven ve ona yakın olmak isteyen bir kardeşimiz alsın. Bu nedenle de ilanda özellikle Erbakan Hocamızın ismini zikrettim. Öylesine güzel bir terası var ki, çıktığınızda Hocamızın yemyeşil bahçesi ve havuzu ayaklarınızın altında."
Binanın adı Fatih
Satılık binanın adının Erbakan'ın oğlunun adı olan 'Fatih' olduğunu belirten Aras, bunu da yine, Erbakan'a saygı ve sevgisi ile açıklıyor. Aras, yedi odası ve bir salonu bulunan süper lüks ev için 260 bin dolar istiyor. Aras, talep ettiği 260 bin doların yüksek gibi görünmesine karşın kendisi için oldukça makul bir rakam olduğunu ve
ilan üzerine çok sayıda telefon aldığını da sözlerine ekledi.


    ETİKETLER:

    Hürriyet

    ,

    Ankara