İlber Ortaylı'nın madalya beratları kayıp!

İlber Ortaylı'nın madalya beratları kayıp!
İlber Ortaylı'nın madalya beratları kayıp!
Dışişleri Bakanlığı, İlber Ortaylı'nın İtalya, Avusturya ve Rusya'dan aldığı madalya beratlarını kaybetti. Ortaylı, 'Rezalet. Bulunamazsa mahkemeye başvuracağım' dedi.

İSTANBUL   - Dışişleri Bakanlığı, tarihçi İlber Ortaylı’nın üç madalya beratını kaybetti.

Twitter ’dan “Benim dış ülkelerden aldığım madalya beratlarımı dışişleri kaybetti. İlla aslını göreceğiz dediler. Verdim ve kaybettiler. Rezalet!” mesajı paylaşan Ortaylı, Avusturya’dan aldığı kültür nişanı, Rusya’dan Puşkin Nişanı ve İtalya’dan aldığı Şövalye Nişanı beratlarının kayboluş hikayesini Radikal’e anlattı:

“Tasdik etmeleri için fotokopilerini götürdüm, ‘aslı lazım’ dediler, ısrar ettiler. Çok kişi götürmez gerçi ama ben memurum, gereğini yerine getirmem lazımdı, götürdüm asıllarını. Sonra Başbakanlık’tan bana ‘Alınmıştır, kullanabilirsiniz’ diye tasdik metni geldi beratlar için. 'Tamam o zaman beratları geri verin' deyince ‘yok’ dediler. 2-3 aydır bekliyorum ama yok. Başbakanlık’a gönderdik diyorlar, Başbakanlık ‘almadık’ diyor. Aramaları lazım, sistemin kim bilir neresinde. Bulunmazsa mahkemeye müracat edeceğim.” (Radikal)


  http://www.radikal.com.tr/116111511611153

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Madalyalar küçüktür cebe sigar.. - baizzet1925_379

  Bu iktidar koskocaman Deniz fenerini buharlastirip, görünmez yapti. Fener orada ama iktidar görmüyor iste. Madalyanin lafimi olur? Hele bu iktidari elestiren Ilber Ortayli gibi birisiyse.

  aslı - Er960

  Sanki İlber Ortaylı'dan bu ülke de binlerce var da , evrakın aslını istiyorlar.Kokuşmuş bir bürokrasi devleti rezaleti.

  gülsek mi ağlasak mı ? - mali_stannn

  Hani başbakan sık sık diyordu ya 'üç tane keçi versek güdemezler' diye. Senin dışişleri'n daha üç tane madalyaya sahip çıkamıyor, nerede kaldı ülke menfaatlerine sahip çıkmak.