İlçe nüfusunu artırmak için doğan her bebeğe altın

İlçe nüfusunu artırmak için doğan her bebeğe altın
İlçe nüfusunu artırmak için doğan her bebeğe altın
Iğdır'ın Karakoyunlu İlçesi'nde belediye meclisi nüfusu artırmak için yeni doğan her bebeğe tam altın ve bir yıl boyunca süt ve mama yardımı yapma kararı aldı.

IĞDIR – Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinin Belediye Başkanı Ak Partili Ziyat Ali Deliktaş, ilçe nüfusunun 10 yıl önce 5 bin olduğunu şimdiyse yarıya düştüğünü bildirdi. Bunun nedeninin doğurganlık oranının azalması olduğunu bildiren Başkan Deliktaş, ilçe nüfusunu artırmak için aileleri teşvik edici karar aldıklarını söyledi.

Doğurganlık oranının da azaldığını belirten Deliktaş, "Doğurganlık oranını artırarak ilçe nüfusunu çoğaltmak için belediye meclisinde karar aldık. Yeni doğacak olan her bebeğe tam altın vereceğiz. Ayrıca o bebeğin bir yıl boyunca süt ve mama ihtiyacını karşılayacağız. Şimdiki gençlik çocuk yapmaktan korkuyor. Teşvik etmek için bu kararı aldık. Başbakanımız da 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyor. Biz de bu tavsiyeye katılıyoruz. Nüfusumuzu artırmak için farklı projelerde yapacağız. Ayrıca evlenecek gençlerin düğün salonu ücretlerini de vereceğiz" diye konuştu.


SUAT DENİZ / DHA


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Iğdır

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  ilçe

  ,

  başkan