İlçe nüfusunu artırmak için doğan her bebeğe altın

İlçe nüfusunu artırmak için doğan her bebeğe altın
İlçe nüfusunu artırmak için doğan her bebeğe altın
Iğdır'ın Karakoyunlu İlçesi'nde belediye meclisi nüfusu artırmak için yeni doğan her bebeğe tam altın ve bir yıl boyunca süt ve mama yardımı yapma kararı aldı.

IĞDIR – Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinin Belediye Başkanı Ak Partili Ziyat Ali Deliktaş, ilçe nüfusunun 10 yıl önce 5 bin olduğunu şimdiyse yarıya düştüğünü bildirdi. Bunun nedeninin doğurganlık oranının azalması olduğunu bildiren Başkan Deliktaş, ilçe nüfusunu artırmak için aileleri teşvik edici karar aldıklarını söyledi.

Doğurganlık oranının da azaldığını belirten Deliktaş, "Doğurganlık oranını artırarak ilçe nüfusunu çoğaltmak için belediye meclisinde karar aldık. Yeni doğacak olan her bebeğe tam altın vereceğiz. Ayrıca o bebeğin bir yıl boyunca süt ve mama ihtiyacını karşılayacağız. Şimdiki gençlik çocuk yapmaktan korkuyor. Teşvik etmek için bu kararı aldık. Başbakanımız da 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyor. Biz de bu tavsiyeye katılıyoruz. Nüfusumuzu artırmak için farklı projelerde yapacağız. Ayrıca evlenecek gençlerin düğün salonu ücretlerini de vereceğiz" diye konuştu.


SUAT DENİZ / DHA


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Iğdır

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  ilçe

  ,

  başkan

  http://www.radikal.com.tr/115396111539614

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hem nüfus hem de nüfuz - likapa

  nüfusun artmasından neden rahatsız oluyorsunuz anlayamadım. istatistik kurumu 2050 de genç nüfusta yarı yarıya azalma olacağını söylüyor bizim yorumcular da nüfusumuzu avrupa gibi yaşlandırmak için neredeyse teşvik verecekler.zaten yıllardır doğum kontrolü ile bunu yaptınız.bırakın ülkem doğursun, nüfusu olmayan millet ne işe yarar.hem nüfus olacak hem de nüfuz.

  TEK İSTEK - HARAYDIN

  Onların tek isteği var , ev. Belediye arsalarını kat karşılığı verin, daireleri 3 ve 4 çocuklu ailelelere ev sahibi oluncaya kadar kirasız tahsis edin.

  borçlu doğacak - aborinas

  üniversiteyi bitirdiğinde atamasını da hemen yapacak mısınız??? yoksa ömür boyu atamasını mı bekleyecek???

  Köle Ticareti - 1937

  Eskiden köle ticareti şeffaf, herkesin gözü önünde ve ticaret kurallarına uyum içide yapılırdı. Bu uygulama ise sadaka toplumu yetiştirmenin postmodern kurallarına göre, daha ana rahminden başlatılıyor. Bir anlamda da yaradana rüşvet gibi...