'İlçen pis, dışarı çıkamazsın'

Suruç Belediye Başkanı DEHAP'lı Etem Şahin'in Almanya'ya yapacağı gezi için Şanlıurfa Valiliği'nden istediği izin 'ilçe pislik içinde' denilerek reddedildi.
Haber: BÜLENT OKUTAN / Arşivi
EMİN ÖZTÜRK / Arşivi

ŞANLIURFA - Suruç Belediye Başkanı DEHAP'lı Etem Şahin'in Almanya'ya yapacağı gezi için Şanlıurfa Valiliği'nden istediği izin 'ilçe pislik içinde' denilerek reddedildi.
Başkan Şahin'in 'belediyecilikle ilgili incelemelerde ve görüş alışverişinde bulunmak üzere' Almanya'ya gitmesi için belediye encümeninin 10 Mayıs'ta yaptığı toplantıda karar alındı. Kararda Şahin'le birlikte belediye meclis üyesi Mehmet Özkan'ın da gitmesi kararlaştırıldı. Şahin, encümen kararıyla birlikte Suruç Kaymakamlığı'na dilekçeyle başvurarak gezi izni istedi. Kaymakamlık da Şahin'in talebini 16 Mayıs'ta Şanlıurfa Valiliği'ne bildirdi. Vali Yardımcısı Adil Nas imzasıyla 23 Mayıs'ta Suruç Kaymakamlığı'na gönderilen yanıt şaşkınlık yarattı. Yanıtta şöyle denildi:
'Belediye hizmeti yetersiz'
"İlçeniz Belediye Başkanı Dr. Etem Şahin ve meclis üyesi Mehmet Özkan'ın Almanya devletine izinli olarak gitmesi ile ilgili yazısına istinaden, belediye hizmetlerinin yeterince yerine getirilmediği, ilçenin pislik içinde olması ve buna benzer nedenlerden dolayı yurtdışına izinli olarak gitmeleri uygun görülmemiştir. Bilgi ve gereğini rica ederim."
Yazışmada kullanılan üsluba tepki gösteren Şahin, durumu İçişleri Bakanlığı'na bildirdiğini, ayrıca hukuki yollara başvuracaklarını belirtti. Şahin, "Aslında izin almamıza gerek yok. Bir usul gereği izin istedik. Ben bu gezinin masraflarını kendi cebimden karşılamak kaydıyla encümen kararı çıkarttım" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7478067478060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.