İlginç protesto: Kaldırım bostanı

İlginç protesto: Kaldırım bostanı
İlginç protesto: Kaldırım bostanı
Delice'de yaşayan Servet Biçici, kullanılmayan kaldırıma biber, ıspanak etti. Belediye Başkanı rica edince söktüKIRIKALE - Delice ilçesinde yaşayan Servet Biçici, yürümek için kaldırım yerine yolu tercih edenleri protesto için kaldırımda biber ve ıspanak yetiştirdi.
Delice ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi Hükümet Caddesi’ndeki evinin yanındaki kaldırımda ilginç bir "protesto"ya imza attı.
Biçiçi, belediyenin ilçedeki tüm caddelere kaldırım yapmasına rağmen ilçe halkının kaldırımları kullanmayarak yollarda yürüdüklerini bu olayın yıllardır aynı şekilde devam ettiğini söyledi. Bu durumun kendisini fazlasıyla üzdüğünü, bir vatandaş olarak bir şeyler yapmak istediğini ifade eden Biçiçi, kullanılmayan kaldırıma meyve ağacı diktiğini aralarına da sebze ekerek vatandaşların dikkatini çekmek istediğini anlattı.
Biçici, bu yolla vatandaşların dikkatini kaldırıma çekmeye çalıştığını, ancak mahallelinin hiçbir tepki vermediğini, yolu kullanmaya devam ettiğini, semtteki çocukların ise diktiği çiçekleri yolduğunu kaydetti.
Olayı öğrenen Belediye Başkanı İhsan Biçiçi’nin evine gelerek bu uygulamanın doğru olmadığını söylemesi üzerine protestosunu sonlandırdığını bildiren Servet Biçici, kaldırımdaki biber ve ıspanakları söktü. (aa)