İlhan Cihaner davasında sona gelindi

İlhan Cihaner davasında sona gelindi
İlhan Cihaner davasında sona gelindi
Yargıtay 11. Ceza Dairesinde, Erzincan eski Başsavcısı CHP Milletvekili İlhan Cihaner ve emekli Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu 14 sanığın "terör örgütü üyeliği" suçundan yargılandığı davada sona gelindi.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, irticayla mücadele eylem planını Erzincan'da hayata geçirmeye çalışmakla suçlanan İlhan Cihaner hakkındaki kararını 13 Kasım'da açıklayacak.

CNN Türk’ün haberine göre , Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nde görülen davada gizli tanıkların dinlenilip dinlenmeyeceği de tartışıldı. Savcılık mütalaasında Erzincan kod isimli tanığın dinlenmesini talep etti.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi gizli tanıkların dinlenmesinin davayı sonuçlanıncaya kadar uzatacağı gerekçesiyle bu talebi reddetti ve esas hakkındaki mütalaasını vermesi için dava dosyasının savcılığa gönderilmesine karar verdi.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Ergenekon terör örgütü üyeliği, evrakta sahtecilik ve tehdit suçlarından yargılanan CHP milletvekili İlhan Cihaner hakkındaki son sözünü 13 Kasım'da söyleyecek.

CHP Milletvekili adayları (1 Kasım 2015 tam liste)

İstanbul'da hangi partiden kim Meclis'e girdi?

Erzincan'da gizli tanığın gizliliği böyle kalktı!

 

İlhan Cihaner kimdir?

İlhan Cihaner, 23 Şubat 1968 Kağızman’ın Kömürlü köyünde doğan hukukçu ve siyasetçidir.İlköğretimi Kars’ta, orta öğretimi Ankara'da tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş ardından hukuk alanında yüksek lisans yapmıştır. 1994 yılında başladığı Cumhuriyet Savcılığı görevinde Reyhanlı, İdil, Çamlıdere'de Cumhuriyet  Savcısı olarak görev yapmıştır.

2011 yılında yapılan seçimlerde CHP'den Denizli Milletvekili, 2012 yılında yapılan CHP Kurultayında da Parti Meclisi Üyesi seçilmiştir. 2015 yılında yapılan seçimlerde CHP'den İstanbul Milletvekili seçilen Cihaner ,1 Ekim 2012'de yayın hayatına başladığı günlük gazete soL'da "Çıngı" isimli köşesinde haftanın iki günü yazıları yayınlanmaktadır.