Ilıca 'oybirliğiyle' erkek havuzu

Ünlü Ilıca Kaplıcaları'ndaki havuz encümen kararıyla sadece erkeklere özel hale geldi. Belediye Meclisi, Belediye Başkanı AKP'li Mustafa İça'nın vetosunu da encümen kararıyla aştı.

KÜTAHYA - Ünlü Ilıca Kaplıcaları'ndaki havuz encümen kararıyla sadece erkeklere özel hale geldi. Belediye Meclisi, Belediye Başkanı AKP'li Mustafa İça'nın vetosunu da encümen kararıyla aştı. Önceki akşam konuyu ele alan Belediye Meclisi'nde havuzun 10 yıllığına işletmeciliğini alan Mehmet Türkdönmez'in açık yüzme havuzunu erkek havuzu olarak işletmek istediğini gösteren dilekçesi okundu. Dilekçenin Belediye Encümeni'nde oybirliğiyle kabul edildiği belirtildi.
'Görüşmeye gerek yok'
Encümenin aldığı karara uyduklarını kaydeden üyeler, bu konuda görüşme yapmaya gerek olmadığını belirterek havuzla ilgili maddeyi gündemden çıkardı. Böylece meclis kararı olmadan, encümen kararıyla talep yerine getirilmiş oldu. Belediye Başkanı İça da encümen kararına karşı herhangi bir açıklamada bulunmadı. İça, daha önce mecliste kabul edilen önergeyi, tekrar görüşülmek üzere iade etmişti ve "Bu termal turizmini baltalar. Meclis üyelerinin görüşlerine katılmıyorum. Önerge kabul edilirse mahkemeye başvururum" demişti.


    http://www.radikal.com.tr/7595787595780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.