'İlişki sırasında hastaları izlemiyorum'

'İlişki sırasında hastaları izlemiyorum'
'İlişki sırasında hastaları izlemiyorum'
Cinsel hastalık vajinusmusun tedavisinde uyguladığı yöntem nedeniyle "ilişki sırasında hastaları izlemek" suçlamasıyla Dr. Haydar Dümen İstanbul 13'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada kendisini savundu.

“İnsan üzerinde deney yaptığı” iddiasıyla 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Haydar Dümen hakim karşısına çıktı. Vatan'ın haberine göre; Duruşmada 6 kişi Dümen’in lehine tanıklık yaptı. Tanıklardan biri, Dümen’in önerilerini evde uygulayamamaları üzerine korunmuş bir odada deneme yaptıklarını, Dümen’in yanlarından ayrıldığını ve bu denemelerinin sonucunun da olumlu olduğunu ifade etti. Bir tanık da Dümen’in uyguladığı ilaç tedavisi ve telkinleri sayesinde evliliğinin kurtulduğunu belirtti. Tanıklar “Cinsel birleşmeye tanıklık gibi bir önerinin kesinlikle gelmediğini” söylediler.

‘Hakkımda şikayet yok’

Suçlamaları kabul etmeyen Haydar Dümen, ifadesinde şunları söyledi: “4 gün sonra 83 yaşında olacağım. 1959’dan beri uzmanım. Türkiye ’yi cinsel konuda 3 kuşak ben eğittim. Doktor Tanrı’nın yeryüzündeki elidir. Ben Tanrı’nın eliysem, elimi kirletmem. 3 bin hastam var. 2 bin tanığım var. Hastaları hazırladıktan sonra dışarı çıkarım. Çıkmazsam pornoya girer.” 

“Tanıklar doğru söylemektedir. Benim suç kastım yoktur. Uyguladığım yöntem tıbbidir. Bu husustaki Yüksek Sağlık Şurası raporunu kabul etmiyorum. Tedavi uyguladığım hastalarımdan hakkımda tek bir şikayet yoktur. Bu davanın asıl sebebi yazarlık yaptığım gazeteler arasındaki rekabetten kaynaklanmaktadır. Suçsuzum, beraatımı isterim” diye konuştu. Soruşturmanın genişletilmesi talebini reddeden hakim, duruşmayı karar için erteledi.