İlk Aile Avukatlığı Merkezi Bağcılar'da açılıyor

İlk Aile Avukatlığı Merkezi Bağcılar'da açılıyor
İlk Aile Avukatlığı Merkezi Bağcılar'da açılıyor
Aile avukatlığı kapsamında ilk aile avukatlığı merkezi Bağcılarda 5 Ekim'de açılıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Aile Avukatlığı ve Aile Rehberliği projesi kapsamında Türkiye ’nin ilk Aile Avukatlığı Merkezi Bağcılar’da açılıyor.

Adalet ve Hukuk Derneği koordinatörlüğünde yürütülen 'Aile Avukatlığı ve Aile Rehberliği' projesi kapsamında kurulacak merkezde çocuk, kadın , genç, yaşlı ve engelli gibi sosyal dışlanmaya maruz kalabilecek risk gruplarının yoksunluk durumundan çıkarılarak ekonomik ve sosyal hayata katılmalarının artırılması ve yaşam fırsatlarından eşit ve tam olarak yararlanmaları için çalışmalar yapılacak.

Merkezde bu amaçla istismara uğrayan kadınlara ve çocuklara yönelik olarak hukuki eğitim hizmeti verilecek.

Başvuranlara ücretsiz olarak verilecek bu hizmetlerle istismara uğrayan kadın ve çocukların hakları konusunda bilinçlendirilmesi, bu kişilere hukuki bilgilendirme yapılmasının yanı sıra yasal mercilere ulaşmaları konusunda da destek verilmesi amaçlanıyor.

İnternet üzerinden de eğitim vermeyi amaçlayan proje, 5 Ekim’de pilot bölge olarak seçilen Bağcılar’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in katılımıyla start alacak.