İlk akla gelen, El Kaide!

İlk akla gelen, El Kaide!
İlk akla gelen, El Kaide!
Usame Bin Ladin'in damadı Süleyman M.'nin kısa süre önce Ankara'da gözaltına alındığının dün medyaya yansımasının ardından ABD Büyükelçiliği'ne düzenlenen bombalı saldırı, akla ilk olarak El Kaide ihtimalini getirdi.

Radikal.com.tr - Öldürülen El-kaide lideri Usame Bin Ladin'in tüm dünyada aranan damadı Süleyman M. dün MİT ile CIA'nın yürüttüğü operasyonla sahte pasaportla geldiği Ankara 'da yakalanmıştı. Çankaya'da bir otelde gözaltına alınan M.'nin, 11 Eylül saldırılarından sonra kayıplara karıştığı ve 11 yıldır İran'da özel bir kampta kaldığı bildirildi.
İran kamptan çıkarınca kullandığı sahte Suudi Arabistan paraportuyla yasadışı olarak Türkiye 'ye geçen Süleyman M.'nin yerini tespit eden ABD , MİT'e bilgi verdi. Düzenlenen operasyonla Süleyman M., Çankaya’da kaldığı otelde yakalandı.
M.’nin, daha önce Kuveyt vatandaşı olduğu ancak 'terörist faaliyetlere katıldığı' gerekçesiyle ABD güvenlik birimlerince tüm dünyada araması nedeniyle Kuveyt devletince vatandaşlıktan çıkartıldığı öğrenildi.
ABD'lilerin Süleyman M.’yi teslim aldıktan sonra El Kaide faaliyetleri çerçevesinde sorgulamak istediği ancak Türkiye’nin mevzuat gereği bunu yerine getiremeyerek İran'a sınırdışı etme kararı aldığı medyaya yansımıştı.