İlk cumaya yoğun ilgi

Ramazan ayının ilk cuma namazına büyük katılım oldu, camiler dolup taştı, vatandaşların bir bölümü namazı caddelerde kılmak zorunda kaldı. İstanbul'da da cuma namazına binlerce kişi katıldı.

İSTANBUL - Ramazan ayının ilk cuma namazına büyük katılım oldu, camiler dolup taştı, vatandaşların bir bölümü namazı caddelerde kılmak zorunda kaldı. İstanbul'da da cuma namazına binlerce kişi katıldı. Özellikle Eyüp Sultan Camisi'ne ilgi büyüktü. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da cuma namazını kıldığı Eyüp Sultan Camisi'nde kalabalık nedeniyle izdiham yaşandı.
Erdoğan türbede dua etti
Namaz vaktinden yaklaşık iki saat önce Eyüp Sultan Camii'ne gelmeye başlayan vatandaşlar, önce Eyüp Sultan'ın türbesini ziyaret etti. Namaz vakti yaklaştıkça artan kalabalık nedeniyle pek çok kişi cami içinde ve avlusunda yer bulamadı. Bu nedenle camiye gelen vatandaşların büyük bir bölümü namazı dışarıda kılmak zorunda kaldı. Erdoğan, Eyüp Sultan Camii'ne İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu'yla birlikte geldi. Namazdan sonra Eyüp Sultan'ın türbesinde dua eden Erdoğan, halkla bir süre sohbet etti.


    http://www.radikal.com.tr/7595157595150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.