İlk defa denizi görmenin heyecanını yaşadılar

İlk defa denizi görmenin heyecanını yaşadılar
İlk defa denizi görmenin heyecanını yaşadılar
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Denizi görmeyen çocuklar için Gez-Gör-Tanı-Yaşa ve Yaşat Aktivitesi' kapsamında Gençlik Doğa Kampı'nda bir araya gelen gençler doğanın keyfini çıkardı, içlerinde denizi ilk defa gören öğrenciler ise suyla buluşmanın heyecanını yaşadı.

RADİKAL - Denizi görmeyen çocuklar için Gez-Gör-Tanı-Yaşa ve Yaşat Aktivitesi kapsamında yaşları 12-14 arasında değişen, Gülnar İlçesi'nden 32 öğrenci ve Mut İlçesi'nden 8 öğrenci, Gençlik Doğa Kampı'nda bulunan 40 öğrenci ile bir araya geldi. Kampta sayesinde bir araya gelerek kaynaşma fırsatı buldu. Kampın en dikkat çekici etkinliği gençlerin denizle buluştuğu anlar oldu. İçlerinde denizi hayatında ilk defa gören öğrenciler suyla buluşmanın keyfine vardı. Denizde gönüllerince eğlenip birbirleriyle şakalaşarak suda olmanın heyecanını ve sevincini yaşadı.

5 gün süren Gençlik Doğa Kampı'nda öğrencilere gün içerisinde voleybol, basketbol, futbol, bocce gibi çeşitli spor etkinliklerinin eğitimi verildi. Eğitimlerin sonrasında bocce turnuvası düzenlendi. Turnuva öncesi, uzman hocalar eşliğinde bocce ve dart branşlarıyla ilgili bilgi ve eğitim alan öğrenciler, turnuvada birbirleriyle hem kıyasıya yarıştı hem de koordinasyon becerilerini geliştirerek spor yapıp arkadaşlarıyla kaynaşma fırsatı buldu. Kamp programı kapsamında sportif faaliyetlerin yanı sıra tarihi ve kültürel geziler de düzenlendi.

Gülnar, Mut ilçeleri ve merkezden katılan öğrencilerin güzel dostluklar kurduğu Gençlik Doğa Kampı'nda gençler sportif ve kültürel faaliyetler dışında her akşam yapılan tiyatro ve müzik etkinlikleri ile eğlenceli dakikalar yaşadı. 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında kız öğrencileri ağırlayacak Gençlik Doğa Kampı 4 Eylül 2015 tarihinde sona erecek.
DHA