İlk duruşma tarihi belli oldu

İlk duruşma tarihi belli oldu
İlk duruşma tarihi belli oldu
Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın da şüphelileri arasında yer aldığı OdaTV davasında ilk duruşma 22 Kasım tarihinde yapılacak. Mahkeme ayrıca sanıkların tahliye talepleri reddetti.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın da aralarında olduğu 12’si tutuklu 14 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame geçtiğimiz hafta oy birliğiyle kabul edilmişti. İddianameyi kabul eden 16. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma tarihini ise bugün belirledi. Davanın ilk duruşması 22 Kasım Salı günü Çağlayan Adliyesi’nde görülecek. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın da aralarında olduğu 12’si tutuklu 14 şüpheli hakkında açılan davada, ‘silahlı terör örgütüne yardım etmek’le suçlanan Şener ve Şık’ın 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.


  http://www.radikal.com.tr/106309610630961

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Darbe - moumou

  Askeri darbeleri aratmayacak absurd, kara komedi tadinda bir dava..iskenceci hanefi Avci ile sosyalist Ahmet Sik ayni davada ve suc iddianamede bile belli degil. Neyle yargilanacaklar bilmiyoruz, orgut diyorlar ama bunlar silahli eylem mi yapmislar..hayir..kitap yazmislar..muhalifler o kadar.