İlk iş bekâret kontrolüne götürdüler

İlk iş bekâret kontrolüne götürdüler
İlk iş bekâret kontrolüne götürdüler

13 ve 14 yaşındaki kızlarını bulan aileler gazetecilere mutluluk pozları verdi. Ancak buradan savcı gözetiminde Adli Tıp kurumuna gittiler. FOTOĞRAF: ALİ ATMACA / AA

İZMİR - İstanbul Bakırköy’de çarşamba günü ortadan kaybolan ve İzmir’de erkek arkadaşlarıyla dolaşırken polisin şüphesi üzerine bulunan 13 yaşındaki B.E. ve 14 yaşındaki C.B.’nin aileleri önce kızlarına sarılıp sevinç gözyaşı döktü. Daha sonra vakit kaybetmeden kızlarını bekâret kontrolüne götürdüler.
İstanbul’da geçen çarşamba dolaşmaya çıkacaklarını söyleyerek evlerinden ayrılan ilköğretim okulu öğrencileri B.E. ve C.B.’den bir haftadır haber alınamadı. Ailelerin ilanlarla aramalarına rağmen izlerine rastlanmayan kız arkadaşlar, önceki gün İzmir’in Buca ilçesinde durumlarından şüphelenen polislerce bulundu.
Yanlarında üç erkek arkadaşı bulanan  ve kimlikleri olmayan kızlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu’na götürüldü. Erkek arkadaşları üniversite öğrencisi 19 yaşındaki G.T., kuaför 19 yaşındaki M.A.E. ve 17 yaşındaki Ö.Ç. ise, alıkoymak suçundan gözaltına alındı.
Kızlarının bulunduğu haberinin ardından kızların aileleri İzmir’e geldi. Aileler kızlarını kandırıp alıkoyduğunu öne sürdükleri kişilerden şikâyetçi olduklarını söyledi.B.E. ve C.B., daha sonra ailelerin isteği üzerine bekâret kontrolüne götürüldü. İki kızın da bakire olduğunun anlaşıldığı belirtildi. 

‘Ortam yapmak’ için
B.E. ile C.B.’nin ilk üç gün arkadaşlarının evinde bir gün pansiyonda kaldıkları belirlendi.Ailelerinin kendilerini aradıklarını televizyonlardan öğrenen kızların, yakalanmamak içinde internetten tanıştıkları erkek arkadaşları G.T., M.A.E. ile Ö.Ç.’yle buluşmak için Manisa’nın Akhisar ilçesine geldikleri öğrenildi.
İki gün üniversite öğrencisi  G.T.’nin evinde kalan kızlar, kendi ifadeleriyle “ortam yapmak” için İzmir’e geldikleri gün bulundu. (dha)