İlk talihli asgari ücretli

10 trilyonluk yılbaşı ikramiyesini Turhal, Batman, Aydın ve Eskişehir paylaştı. İlk ortaya çıkan talihli Turhallı işçi Volkan Ateş, bileti çelik kasada saklıyor. Piyango İdaresi'nin kârı ise 157 trilyon.

TOKAT - 'En cesur talihli' ortaya çıktı: Tokat'ın Turhal ilçesinde oturan Volkan Ateş, Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde '5196322' numaralı çeyrek biletleriyle 10 trilyon lirayı paylaşan dört talihliden biri olduğunu söyledi.
Turhal Belediyesi'nin Kızkayası Su Deposu'nda bekçilik yapan 24 yaşındaki Ateş, kendisine 2.5 trilyon lira kazandıran biletini 'güvenlik' nedeniyle çelik kasada sakladığını söyleyerek kimselere göstermedi.
Volkan ikramiyeyi tahsil etmek için İzmir'de görev yapan emniyet mensubu dayısını çağırdığını, o geldikten sonra girişimde bulunacağını söyledi.
'Nöbette öğrendim'
Asgari ücretli işçi olan Ateş, evli ve üç yaşında bir oğlu var. Çekilişi nöbet başında izlediğini anlatan Ateş, "Gece nöbetçiydim. Evden götürdüğüm küçük televizyonda çekilişi izledim. İkramiyenin bana çıktığını öğrenince, sabaha kadar tırnaklarımı yedim. Mesaim bitince, eve geldim. Bacanağıma söyledim. Benden otomobil istedi. Hemen galeriye gidip Renault Megan marka otomobil beğendi. Ona bu arabayı alacağım. İzmir'de Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan dayım var. O yola çıktı. Dayım gelmeden hiçbir şey yapmayacağım" dedi.
Turhal'daki noterle görüşen Volkan Ateş öğleden sonra evinden çıkıp Turhal Belediyesi'ne giderek buradaki arkadaşlarına bira ısmarladı.
Çocuk 'girişimciler'
Sabah büyük ikramiye isabet eden biletlerden birinin Batman'da satıldığını öğrenen vatandaşlar, bayilere akın etti. Çocukların fotokopiyle çoğaltıp 250 bin liraya sattıkları ikramiye listeleri ise kapışıldı.