İlker Başbuğ'dan 'sitem dolu' 30 Ağustos mesajı

İlker Başbuğ'dan 'sitem dolu' 30 Ağustos mesajı
İlker Başbuğ'dan 'sitem dolu' 30 Ağustos mesajı
Ergenekon Davası'nda müebbet hapis cezasına çarptırılan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Zafer Bayramı için yayınladığı mesajda, "Bugün Türk ordusunun yetiştirdiği ve ülkesine, milletine uzun yıllar hizmet etmiş; başta 18 orgeneral / oramiral olmak üzere yüzlerce general / amiral, subay, astsubay ile sivil memur cezaevlerindedir" dedi. .

İSTANBULErgenekon Davası'ndan müebbet hapis cezasına çarptırılan ve Silivri 5 No'lu L tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başbuğ’a ait internet sitesinden yayınlanan, ‘30 Ağustos Mesajı’ başlıklı kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Gazi Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taarruzun başlayacağını Ankara 'ya gönderdiği mesajla şöyle bildirmişti: 'Batı Cephesindeki Ordularımız, Allah tarafından gösterilen doğru yola dayanarak, Ağustos'un yirmi altıncı Cumartesi günü düşmana taarruza başlayacaktır.' 26 Ağustos 1922 günü başlayan Büyük Taarruz, Kahraman Türk ordusunun 9 Eylül günü İzmir'i düşman işgalinden kurtararak hedefine ulaşmıştır. Türk Ordusunun kazandığı bu büyük zafer, bağımsız ve modern Türkiye 'nin doğuşunun adeta müjdecisi olmuştur. Türk askeri, gerek duyulduğu an, ülkesinin düşmanları ile savaşmak ve vatanı, milleti uğrunda canını feda etmek üzere yetiştirmiş, eğitilmiştir. Vatanı ve milleti için şehit olmak, Türk askeri için en büyük şereftir. Türk subayı için, şehitlikten sonra, orduda ulaşılabilecek en yüksek rütbe ise orgeneral ve oramiralliktir.

Bugün 30 Ağustos 2013'dür. Büyük taarruzun 91. Yıldönümü. Bugün, Türk ordusunun yetiştirdiği ve ülkesine, milletine uzun yıllar hizmet etmiş; başta 18 orgeneral / oramiral olmak üzere yüzlerce general / amiral, subay, astsubay ile sivil memur cezaevlerindedir.

18 Orgeneral ve Oramiralin isimleri ve bulundukları son görevler ise şöyledir: (E) Org. Hikmet Köksal (K.K.K.), (E) Org. Ahmet Çörekçi (Hv. K.K.), (E) Org. İlhan Kılıç (Hv. K.K.), (E) Org. Teoman Koman (J. Gn. K.), (E) Org. Çevik Bir (1. Ordu K.), (E) Org. Çetin Doğan (1. Ordu K.), (E) Org. Tuncer Kılınç (M.G.K. Gn. Sek.), (E) Ora. Bülent Alpkaya (Dz. K.K.), (E) Ora. Özden Örnek (Dz. K.K.), (E) Org. İbrahim Fırtına (Hv. K.K.), (E) Org. İlker Başbuğ (Gnkur. Bşk.), (E) Org. Hurşit Tolon (1. Ordu K.), (E) Org. Fevzi Türkeri (Jn. Gn. K.), (E) Org. Orhan Yöney (K.K. EDOK K.), (E) Org. Şükrü Sarıışık (Ege Ordu K.), (E) Org. Hasan Iğsız (1. Ordu K.), (E) Org. Nusret Taşdeler (K.K. EDOK K.), (E) Org. Bilgin Balanlı (Harp Ak. K.), Büyük Taarruzun 91. Yıl dönümü milletimize kutlu olsun.”

SERPİL KIRKESER / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114837111483712

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YENİÇERİ OCAĞI - HARAYDIN

  Acaba ordu ile cunta arasındaki farkı anladık, Yeniçeri ocağından beri cuntaların yaptığı insanlık dışı yanlışı artık anladıklarını da ekleselerdi sözlerinin bir anlamı olurdu. Cunta, terör, uyuşturucu herkes bilmelidir ki insanlığa karşı suç işlemektir, demokrasi katilliğidir, milli hislerle, bayramlarla duygu sömürüsüne alet edilemez. Cunta organizasyonlarına katılmaktan dolayı milletten özür dilemeyene milletin itibar etmeyeceği açıktır, siyasi süs vermek kurtarmaz.

  Bu tarihi lekeyi silmeliyiz! - Anidya

  Cok anlamli bir tarih etrafinda, derin derin dusundurucu gunler gecireduruyoruz. Bunu sayin Basbug hatirlatma sa bile kendini taniyan ve bilen Turk insani unutamaz. Zra bu tarih, bu gunleri yasayanlari takip eden butun kusaklarin DNA si olmustur ve kolay kolay degismez. Bu gecmisimzin yetistirdigi insanlari onlari anlamadan dislamak Turk'e yakismaz. Bu lekeyi hic bir hukumetin icine sindirmesi mumkun degil. Cok muhtemeldir ki halihazirdaki parlamento vr hukumet bunun farkinda ve acisini atan nabizlarinda hissediyorlardir. Umarim insanlarimiz, gelen-giden ve halkin adina karar veren temsilciler ve idari kuruluslar bunu farkedeceklerdir. Bu bir cibandir ona merhem gerekir ve bu bir lekedir silinmeyi bekliyor. Daha iyi ve insan degerini bilecegimiz gunler dilerim.