İlköğretim kayıtları 1 Haziran'da

Her yıl ağustosta başlayıp okullar açılıncaya kadar süren ilköğretim okullarında kayıtlar, bu yıl yaz tatilinin kesintiye uğramaması için, henüz okullar kapanmadan, 1 Haziran'da başlayacak.

ANKARA - Her yıl ağustosta başlayıp okullar açılıncaya kadar süren ilköğretim okullarında kayıtlar, bu yıl yaz tatilinin kesintiye uğramaması için, henüz okullar kapanmadan, 1 Haziran'da başlayacak.
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bir süre önce yayımladığı genelgede, 'kayıtların başlama tarihinin ailelerin tatil programlarını etkilediği, okulların eğitim-öğretime hazırlıklı olarak başlayamadığı, kayıtlar süresince karmaşa yaşandığı ve bakanlığın öğretmen ihtiyacının gerçekçi manada tespit edilemediği' gerekçeleriyle ilköğretim kurumlarında kayıtların 1 Haziran'a çekildiğini bildirmişti. 10 Haziran'da kapanacak ilköğretim okullarında kayıtlar, söz konusu genelge doğrultusunda 1 Haziran'da alınmaya başlanacak.
Genel liselerde değişiklik yok
Genel liselerin kayıt takviminde ise değişiklik yok. Bu okullarda kayıt tarihleri, ağustos-eylül aylarında yapılacakSpor liseleri ile Anadolu güzel sanatlar liselerine öğrenci kabul takvimi de belirlendi. Adanolu güzel sanatlar liseleri için başvurular eğitim-öğretim yılı sonundan itibaren 29 Temmuz mesai bitimine kadar postayla veya şahsen yapılacak. Spor liselerinde okuyacak öğrencilerin yetenek sınavları spor lisesi müdürlüklerince 22-24 Ağustos'ta olacak. Kesin kayıtlar ise 31 Ağustos-2 Eylül, yedek listeden kesin kayıtlar da 5-7 Eylül arasında yapılacak.
Ankara Anadolu Güzel Sanatlar, İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar ve İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde yetenek sınavları 12 Ağustos'ta, diğer Anadolu güzel sanatlar liselerinde 19 Ağustos'ta düzenlenecek. Kesin kayıtlar 23-26 Ağustos tarihleri arasında, yedek listeden kayıtlar da 1-2 Eylül günlerinde yapılacak.


    http://www.radikal.com.tr/7471377471370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.