İlköğretim okulunda tecavüz dehşeti

İstanbul'da bir ilköğretim okulunun temizlik görevlisi S.C, 8 yaşındaki bir erkek öğrenciye ders arasında gittiği tuvalette tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı

İstanbul'da bir ilköğretim okulunda görevli bir temizlik görevlisi 2. sınıf öğrencisi E.E'ye tecavüz ettiği iddiasıyla sevkedildiği mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine gönderildi. 55 yaşındaki temizlik görevlisi S.C adliye çıkışında öğrencinin yakınlarının saldırısına uğradı. Temizlik görevlisinin okulun temizlik işlerini üstlenen bir firmanın çalışanı olduğu, 4 yıldır aynı okulda görevlendirildiği öğrenildi.

ÖĞRENCİ TUVALET İHTİYACI İÇİN SINIFTAN ÇIKMIŞ

İddiaya göre okuldaki tecavüz dehşeti şöyle yaşandı. Okulun 2. sınıfında okuyan 8 yaşındaki E.E Cuma günü tuvalet ihtiyacını gidermek için öğretmeninden izin alarak sınıftan çıktı. Tuvalete giden E.E burada temizlik görevlisi ile karşılaştı.

Ögrenci ve yakınlarının iddiasına göre taciz ve ardından tecavüz burada gerçekleşti. Saldırgan çocuğun bağırmasına tehdit ederek ve ağzını kapatarak engel oldu.

OLANLARI AİLESİNE ANLATTI

Okuldan sonra eve giden E.E'yi solgun ve halsiz gören anne H. E., oğlunu giydirirken durumundan şüphelendi, ne olduğunu sordu. E.E'nin okulda yaşadıklarını anlatması üzerine anne, çocuğu da yanına alarak hastaneye gitti. Ailenin iddiasına göre burada muayene edilen öğrencide tecavüz bulgularına raslandı. Aile bunun üzerine raporla birlikte polise başvurup şikayetçi oldu.

55 YAŞINDAKİ ŞÜPHELİ YAKLANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, E.E'nin ifadesi doğrultusunda temizlik görevlisini gözaltına aldı. Küçük çocuğun da teşhis etmesi üzerine şüpheli hemen adliyeye sevk edildi. Adliye girişinde toplanan E.E'nin ailesi ile şüphelinin ailesi önce sözlü olarak tartışmaya başladı. Şüpheli yakınları taciz ve tecavüz iddiasının asılsız olduğunu savundu. Önce savcı ardından da mahkemeye sevkedilen şüpheli tutuklandı. Temizlik görevlisi adliyeden çıkışı sırasında E.E'nin kızgın yakınlarının saldırısına uğradı. Polis öfkeli aileyi şüphelinin uzağında tutmakta zorlandı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İNCELEME BAŞLATTI

Edinilen bilgiye göre okul yönetimi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün olayla ilgili olarak bilgilendirdi. Müdürlük de acil inceleme başlattı. Temizlik görevlisinin okul aile birligi kanalıyla binanın temizlik işlerinin verildiği şirketin personeli olduğu ve 4 yıldır burada görev yaptığı öğrenildi.