İlle de havai fişek patlasın

Trabzon Havalimanı iniş rotası üzerindeki bir tesisten havai fişek atılması üzerine bir kişi gözaltına alındı. Geçen cuma günü saat 23.30 sıralarında Trabzon Havalimanı pistine uçakların alçalma rotası üzerinde bulunan bir tesisten havai fişek atıldı.

TRABZON - Trabzon Havalimanı iniş rotası üzerindeki bir tesisten havai fişek atılması üzerine bir kişi gözaltına alındı. Geçen cuma günü saat 23.30 sıralarında Trabzon Havalimanı pistine uçakların alçalma rotası üzerinde bulunan bir tesisten havai fişek atıldı. Bu sırada Skyline şirketine ait 10 kişilik uçağın piste iniş yaptığı, TK 923 sefer sayılı uçağın da havalimanında motorların çalıştırarak kalkış hazırlığında bulunduğu belirlendi. Havai fişeklerin kuleden görülmesi üzerine Skyline şirketine ait uçağa, dikkatli iniş yapması konusunda uyarı yapıldı.
Yapılan araştırma sonucu düğün düzenlenen tesisten havai fişek gösterisi için valiliğe başvuru yapıldığı halde izin verilmediği belirtildi.
Devlet Hava Meydanı yetkilileri, uçakların iniş ve kalkış güzergâhındaki tesislerin daha önce de bu konuda defalarca uyarıldığını belirterek, "Havai fişek atılması uçakların kalkışları ve inişlerinde çok büyük sorunlar yaratabilir. Büyük facialara neden olabilir. Bu konuda sürekli uyarılarda bulunuyoruz. İlla bir facia mı bekleniyor?" dedi. Düğünü organize eden şirkette görevli olan O.Y. uçakların iniş kalkış rotasının üzerinde izinsiz havai fişek gösterisi düzenlediği gerekçesiyle gözaltına alındı.


    http://www.radikal.com.tr/7560247560240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.