İmam arabasına aldığı genç kıza tecavüz etti!

İmam arabasına aldığı genç kıza tecavüz etti!
İmam arabasına aldığı genç kıza tecavüz etti!
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'ne bağlı bir köyde görevli imam Z.A., 20 yaşındaki E.A.'ya tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Suçlamaları reddeden imam Z.A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AFYONKARAHİSAR - İddiaya göre imam Z.A., geçen cumartesi günü otomobiliyle Sinanpaşa İlçesi'ne gitti. Sinanpaşa'dan Afyonkarahisar'a doğru yola çıkan Z.A.'nın Kılıçarsan Köyü yakınlarında önceden tanıdığı E.A.'yı görerek aracına aldığı ve şehir merkezine yakın bir yerde tecavüz ettiği ileri sürüldü.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde yapılan muayenesinin ardından Ahlak Büro Ekipleri, E.A.'nın ifadesini aldı. Bu ifade üzerine Sinanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Z.A.'nın evine giden ekipler, burada şüpheliyi gözaltına aldı.

Emniyette gerçekleşen sorgusunun ardından pazartesi günü Afyonkarahisar Adliyesi'ne sevk edilen Z.A.'nın, tecavüz iddialarını reddettiği, E.A. ile ilişkisi olduğunu öne sürdüğü belirtildi. Z.A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayın ardından Müftülüğün talebiyle Z.A.'nın açığa alındığı, hakkında müfettiş istendiği kaydedildi.

Öte yandan ilk eşinden boşanıp yeniden evlendiği kaydedilen imam Z.A.'nın, evde bir de dini nikahlı eşi olduğu iddia edildi. Z.A.'nın iki eşi ve 3 çocuğuyla birlikte aynı evde yaşadığı ileri sürüldü. (Pınar MERİNÇ/DHA)

Kız kardeşine tecavüz eden imam: Görevim baskı oluşturdu


  http://www.radikal.com.tr/1162140116214012

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Imamhatiplimiydi acaba? - verateyze

  Daha durun, bu halen karisik olan okullarda olanlar. Ya bide cinsiyete göre ayrilmaya calisilan okullardan cikacak olan ac ruhlularin neler yapacaklarini hayal bile etmek istemiyorum.

  Yorumlarımız, yorumcularımız... - thinkerbell

  Öncelikle Radikal'i sanırım ilk defa tecavüz haberinde bağzı zihniyetlerce erotik anlaşılabilecek mağdur kadın fotoğrafı yerine, faile atıfta bulunan kelepçeli erkek eli kullandığı için kutluyorum. Devamını dilerim. Yorumlardaysa, imamın kıldıracağı namaz kabul olur mu, bu kadar maaşla oh hem iki eş hem sevgili yapmış, gibi seviyesizlikler var. Birincisi, tecavüzcünün din adamı olmasının tek önemli yanı tecavüz mağdurunun kişinin konumuna güvenmesinden yararlanmış olması. Bu ülkede sadece kızlı-erkekli okumayanlar tecavüz etmiyor. İkincisi, adam tecavüz edip aslında bizim ilişkimiz var dediğinde serbest bırakılması ve böylece savcı dahil herkesin de aklına yatması, herkesin de aklından "bu kadınlar da yüz bulamayınca hemen tecavüze uğradım diye iftira atarlar," "ah bu erkeklerin fitneci kadınlardan çektiği" gibi düşünceler oluşması çok çirkin. Hukuk sistemi fena halde ataerkildir ve her tecavüz davasında önce mağdur kadının iffeti sorgulanır. Bu hemen her ülkede böyle ne yazık ki. Bizim ülkemizde tecavüze uğrayan kızlarıını ya tecavüzcüsüyle evlendirirler, ya da murdar oldu diye vurup bir yere gömerler. Tecavüze uğradım diye karakola koşan kadın, tecavüze uğramıştır, yoksa kendini bu ateşe atmaz. Nokta! Üçüncüsü, anayasal haklarını kullanıp fikrini söyleyen insanların yıllarca tutuklu kaldığı ülkemizde, bir tecavüzcü daha serbest!

  imamlarla ilgili butür olaylar çok duyulan bir hadiseler zinciridirç. - okkes cavus

  imamlarla ilgili çeşitli kurslarda vebenzeri yerlerdede butür şikayetler çok duyuluyor imamlar neden bu tür çirkinliklere teşebbüs ediyorlar bunu bilmek çok zor savunmalarıda ilginç diyanette butür olaya adı karışanları gereği şekli ile cezaldıracaktır umuyoruz....

  Dikkat! - xterso

  İmam çıkabilir!!!

  Ortada iddia var sadece - gundi ghandi

  sadece bir iddia var. Adamı tutuklamaya bile gerek duymamışlar. ama haber sanki adamı tecavüz ederken basmışlar gibi verilmiş. Zaten diyanette görev yaptığı için böyle bir iddia bile işten atılmasına sebep olabilir. benim tanıdığım bir imamın evinde erotik kaset yakalandı diye işten atıldı mesela. Ayrıca 3.000 Tl maaş alan imam yok. Burada özellikle alevi arkadaşlar mevzu imamlar olunca fırsat bı fırsat diye yerin dibine sokmaya çalışıyorlar. Oysa alevilere yönelik iftiralara akl-ı selim insanlar birlikte karşı çıkıyorsak onlardan da bu duyarlılığı bekleme hakkımız var.

  Sırası mıydı şimdi İmam efendi... - citizen

  İmamlara ne oluyorsa böyle... Birisi kardeşine tecavüz eder, diğeri 20 yaşındaki kıza.. Tabi medya haberleri doğruysa...Tam da Recep Tayyip bey dini motifli insanlar yetiştireceğiz, kız-erkek ateşle barut filan derken...Oldu mu ya..

  Dindar nesil - X120

  Tacizci milli eğitim müdürleri, tecavüzcü imamlar, jöleli başdanışmanlar, küfürbaz valiler, daha neler neler... Muhteşem bir kadro, muhteşem bir iktidar, muhteşem bir ülke. Emeği geçenleri bir bir tebrik ederiz.