İmam-hatip ısrarı bina çürüttü

Edremit ilçesinde İmam-Hatip Lisesi ve Yaşatma Koruma Derneği'nin halktan topladığı bağışlarla 12 yıl önce yaptırıp, sekiz yıl önce şartlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) devretmek istediği okul ve yurt binası çürümeye terk edildi.
Haber: AHMET ERTAN / Arşivi

BALIKESİR - Edremit ilçesinde İmam-Hatip Lisesi ve Yaşatma Koruma Derneği'nin halktan topladığı bağışlarla 12 yıl önce yaptırıp, sekiz yıl önce şartlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) devretmek istediği okul ve yurt binası çürümeye terk edildi.
10 dönüm üzerine altı katlı inşa edilen ve yatakhane, yemekhane, spor salonu ve mescidi bulunan bina, dernek tarafından imam-hatip lisesi yapılması koşuluyla sekiz yıl önce MEB'e devredildi. Ancak bina aynı statüde ikinci bir okula ihtiyaç olmadığı gerekçesiyle derneğe iade edildi. Bina sahipsiz kalınca da pencereleri, mermerleri, elektrik telleri ve su tesisatı yağmalandı. Binada 50 bin YTL'lik hasar oluştu.
Milli servet
Edremit Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, binanın 'imam-hatip lisesi şartıyla' devredilmesi sebebiyle ihtiyaç duyulan başka bir okula dönüştürülemediğini söyledi. Çağlayan, "Yeni bir imam-hatip lisesine ihtiyaç duyulmadığı için bina eğitim ve öğretime açılamadı. Göz göre göre milli servet yok oluyor" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7618077618070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.