İmam Hatip protestosuna giden velilere cevap: Yetkililer cumaya gitti!

İmam Hatip protestosuna giden velilere cevap: Yetkililer cumaya gitti!
İmam Hatip protestosuna giden velilere cevap: Yetkililer cumaya gitti!
Alanya'da bir ilköğretim okulunun 2 binasından birinin 35 öğrencili İmam Hatip Ortaokulu'na tahsis edilerek boşaltılan binadaki 600 öğrencinin diğer binaya kaydırılmasını protesto eden veliler yetkili Milli Eğitim'de yetkili bulamadı.

ALANYA - Antalya 'nın Alanya İlçesi'nde, bir ilköğretim okulunun velileri, 2 binadan birinin 35 öğrencili İmam Hatip Ortaokulu'na tahsis edilerek boşaltılan binadaki 600 öğrencinin diğer binaya kaydırılmasını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yürüyerek protesto etti.
Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu'nun 1 blokunun boşaltılarak İmam Hatip Ortaokulu'na tahsis edilmesi nedeniyle buradaki 600 öğrencinin diğer bloka kaydırılmasına tepki gösteren veliler eylem yaptı. Okul önünde toplanan yaklaşık 200 veli, alkışlı protestonun ardından 'okulumuzu istiyoruz' sloganı atarak Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü'ne yürüdü. Ancak veliler, müdür ve şube müdürleri cuma namazına gittiği için binaya alınmadı. 

'İSTİFA ETSİNLER'

Bunun üzerine veliler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basına açıklama yaptı. Veliler adına konuşan Mehmet Ali Çalışkan, İmam Hatip Ortaokulu'na değil, yerine karşı olduklarını söyledi. Çalışkan, 2012- 2013 öğretim yılı başında Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu'nun 1 blokunun boşaltılarak İmam Hatip Ortaokulu'na tahsis edilmesi nedeniyle buradaki 600 öğrencinin diğer bloğa kaydırıldığını belirtti. Çalışkan, "1200 öğrencinin bir binada, 35 imam hatip öğrencisinin diğer binada okutulması adaletsizliğine karşıyız. Milli Eğitim Müdürü bize bu durumun geçici olduğunu söylemişti, ancak aldığımız duyumlar bu düzenin devam edeceği yönünde. 1200 öğrenci tek binada 2'li eğitim görürken, 600 kişilik binada sadece 35 öğrencinin ders yapması adalet değildir. Ya verdikleri sözü tutsunlar, ya da istifa etsinler" dedi.
Veliler daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yetkili olmaması nedeniyle dağıldı. (Teoman ERİŞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1134840113484011

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sadece milli eğitimde değil - miyazaki

  bu cuma namazı olayı sadece milli eğitimde değil ki. devletin tüm kurumlarında yaygınlaştı. hastanelerde cuma namazına gıden adam saat 15 ten önce görev yerine dönmüyor.1 saat sonra da mesai bitiyor zaten. kim denetleyecek ? denetleyecek olan da görevini bırakıp topluca cuma namazında...gitmeyene de baskı yapıyorlar ey ahaliiiii...

  NESE 2010'e ithafen; - Eskistanbul

  Calisan insan zaten en guzel IBADETINI yapiyor.Kissadan hisse CALISMAK IBADETTIR...

  yatacak yerinizi yok fasoncular - demlicay2011

  üç beş imam hatipli için yüzlerce öğrenciyi göçebe yaparsanız siz daha çok avrupa kölesi olmaya mahkumsunuz. bu sevindirici. bilim düşmanları modernlkik düşmanları ilkel toplum. cebiniz arabasnız alman bunun için utanmanız gerek. evde kullandığınız her şey yabancı bunun içinde rezil olmanız gerek. maneviyatçılar bankalarınızdaki hespaları bilmiyoruz zannetmeyin. ben avrupalı olsam bir ambargo koysam size. ne hallere düşersiniz kim bilir. sizin medeniyetiniz samsung galaksi s4 ün yarısı etmez. kullanın bakalıım sonrada küfredin çift karakterliler.

  tapacak mutlak birşey bulursun ya taşa taparsın ya allaha - ayenoğlu ismail

  nereye gitmelerini bekliyorlardı,havrayamı yoksa kiliseyemi yok yok bence tapmak için buzağamı bulmayama gitmişlerdir.

  BASLANGIC - Eskistanbul

  Daha bunlar iyi gunlerimiz,beyzadeler simdilik CUMA'ya gitmisler.Yarin besvakit namaz baslayinca onlari hiç bulamayacaksiniz... :-)

  fiyasko - Winston S.

  Bu toplum duzenini bozan veliler tarafından, Alanya ilçe milli egitim mudurlugundeki son derece uretken fikirli ve calıskan insanlarımızın inandıkları dini degerlere cok buyuk bir hakaret soz konusu(!) Gereginin yapılması icin en kısa surede mahkemeye sevkedilmelerini milletce temenni etmekteyiz.(!) saka bir yana bir ulkenin iktidar ideolojisi ancak bu kadar net gozler onune serilebilirdi.

  cuma namazında memurlara izin verilmei - nese2010

  işyerleri ibadeti engellememeli. hizmet almaya gelenler de saygı göstermeli. laikliğin gereğidir.