İmam Hatip'in işkenceci öğretmeni halk eğitim merkezine atandı

İmam Hatip'in işkenceci öğretmeni halk eğitim merkezine atandı
İmam Hatip'in işkenceci öğretmeni halk eğitim merkezine atandı
Eskişehir'de İmam Hatip Ortaokulu müdürü Ü.D'nin uyguladığı akıl almaz işkence ortaya çıkınca ilçede skandal patlak verdi.

Eskişehir’in Beylikova ilçesindeki 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ü.D.’nin, gürültü yapan iki öğrenciyi sınıfta pet su şişenin üzerine oturtmak istediği, ayrıca sınıftaki öğrencileri hortumla sıra dayağından geçirdiği öne sürüldü.

İddialar üzerine Kaymakamlık müdür hakkında soruşturma başlattı, ancak Ü.D., açığa alınmak yerine ilçe halk eğitimi merkezinde yeniden görevlendirildi.

PET ŞİŞEYE OTURTMAK İSTEDİ

İlk olay geçen 10 Mart’ta Beylikova 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu’nda meydana geldi. İddialara göre okul müdürü Ü.D., ders başlamadan önce sınıfta gürültü yaptıklarını öne sürdüğü 6’ncı sınıftaki iki öğrenciyi, ceza olsun diye pet su şişesinin üzerine oturtmak istedi.

Müdürün kollarından tutup pet şişenin yanına götürmek istediği M.A.E. ile F.K. adlı öğrenciler, bağırmaya ve ağlamaya başladı. Bunun üzerine müdür Ü.D. öğrencileri bırakıp sınıftan ayrıldı.

Müdürün öğrencilere sert uygulamaları bununla da sınırlı kalmadı. 10 gün sonra yine aynı sınıftaki 13 öğrenciyi gürültü yaptıkları gerekçesiyle hortumla sıra dayağından geçirdiği öne sürülen Ü.D. hakkında altı öğrenci velileriyle birlikte polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

GÖREVDEN ALINDI

Beylikova Kaymakamlığı, okul müdürü Ü.D. hakkında soruşturma başlattı. Ü.D., görevinden alıp ilçe halk eğitimi merkezi müdürlüğü bünyesinde görevlendirdi. Ü.D.’nin her iki olayla ilgili olarak suçlamaları kabul etmediği, kendisine iftira atıldığını öne sürdüğü öğrenildi.

'ÇOCUĞUM OKULA GİTMEK İSTEMİYOR'

Öğrenci velilerinden M.K., oğlunun müdür tarafından sınıfta bir pet şişe üzerine oturmak istediğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Sınıfın ortasına pet şişeyi koymuş: Buraya iki çocuğu oturtacağını söylemiş. Birisi benim evladım diğeri de başkasının evladı. Zorlamış çocuğu oturtmaya. Çocuk bağırınca korkup bırakıp kaçmış. Bunu yapan okul müdürüdür. Şikayetçi olduk, darp raporumuz var. Çocuğun psikolojisi bozuldu. Teşekkür, takdir getiren çocuktu ancak bu olaylardan sonra artık okula gitmeyeceğini söylüyor. İmam hatip gibi bir okulda böyle bir olayın olması bizi daha da üzdü. Okul müdürü bir ay önce atanmış. Bugün de bir haftalık rapor aldığını öğrendik.”

HERKES SESSİZ’

Oğlunun sınıfta müdür tarafından hortumla dövüldüğünü söyleyen E.E. de yetkili kurumların sessizliğine dikkat çekti.

E.E., şunları söyledi: “Hortumla dövme olayı söz konusu. Komple çocukların hepsini sıra dayağından geçirmiş. Sınıfta pet şişe olayını da duyduk. Bizi çok üzdü. Şu anda bekleme içerisindeyiz. Konuyla ilgili kimse açıklama yapmıyor. Tamamen sessiz kaldılar. Emniyet de aynı şekilde sessiz kaldı. Milli Eğitim Müdürlüğü de aynı şekilde. Milli Eğitim Müdürü şikayetçi olmamamızı söyledi. Şikayetçi olmamız halinde bu durumun çocuklarımızın siciline işleneceğini söyledi. Bu durumu kendilerinin halledeceklerini söylediler.” (DHA)