İmam yolsuzluk operasyonu için, 'ABD-İsrail işi' deyince...

İmam yolsuzluk operasyonu için, 'ABD-İsrail işi' deyince...
İmam yolsuzluk operasyonu için, 'ABD-İsrail işi' deyince...
Van'da dün cuma namazında Belediye Camii imamı Rahmi Arvas hutbede, "Bu yolsuzluk operasyonu ABD'nin ve İsrail'in işidir" deyince, cemaatten bir grup imamın hükümeti savunarak siyaset yaptığını söyledi ve camiyi terk etti.

VAN - Van’ın en merkezi yeri Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Belediye Camii, cuma namazında protestoya sahne oldu. Caminin imamı Rahmi Arvas, cuma hutbesinde gündemdeki yolsuzluk operasyonuna değindi. İmamın, hutbenin bir yerinde, "Bu yolsuzluk operasyonu ABD ’nin ve İsrail ’in işidir. Müslümanlar arasına fitne fesat sokmak isteyenlerin işidir" demesi üzerine cemaatten tepki geldi. İmamı siyaset yapıp iktidarı ve çocukları yolsuzluk ve rüşvetten gözaltına alınan bakanları savunduğunu öne süren 40 kişilik grup, bunu protesto ettiklerini söyleyerek camiyi terk etti. Hutbesine devam eden imam Rahmi Arvas, ardından namazı tamamladı.

Camideki protesto, Van Müftülüğü’nü de harekete geçirdi. İmam Rahmi Arvas’ın uzaktan akrabası olan Van Müftüsü Nimetullah Arvas, kendisine böyle bir konunun intikal ettiğini belirterek, "Belediye Camisi’nde bir sıkıntı yaşandığı bana söylendi. Bununla ilgili çalışmamız var. Konunun ne olduğunu ve niçin böyle bir olay yaşandığını çözeceğiz" dedi. (Osman BEKLEYEN-Murat ÇAĞLAR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1167349116734914

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  suçu kime atmak istersiniz. - hakantaoz

  eleştiride sıkışan müslümanın işin içinden çıkma klavuzu. a) amerika b) israil c) masonlar c) illuminati d) Darwin

  cuma hutbesini kim hazırlayıp imamlara dağıtıyor - experali

  dinayetten bu hafta konu bu bunu okuyup anlatacaksınız emri , tayyip gün geçtikçe zor duruma düşüyor çözüm bulup kurtulacak yer arıyor bulamazsa zincirleme gidip ucunda kendiside yanacak bence.

  Vanda merkez - Veci

  birde bunun köy kasabasını düşünün. Din siyaset alet edileli çok olmuş demek ki.

  Imamin KORU - Cibin

  Aslinda bu imama ne diyeceksin yillarca toplumu boyle Uyuttular turkiyenin burokratlari. imamin tavugu calinsa diyecekki bu israille amerikanin isidir. Be immam Amarikalilar veya Israilliler bu isi yaparken bizi yonetenler uyuyorlarmiydi. Ama bunu yapan yanliz immam degil ayni seyi burokratlar ve bir cok insan yapiyor. Eger boyleyse lutven kanitlayin ozaman. YAHU BEN 20 senedir awrupada yasiyorum boyle bir sacma idda duymadim sunu su ulke yapiyor bunu bu ulke yapiyor. Ornek Japonyada Bir bakan rusvet aldi diye suclandi ve bubakan daha sucu kanitlanmadan delikanli gibi ozur dileyip istifa etti.

  neden sasirdiniz? - Secret Garden

  dogudaki imamlar polisler askerler ve tum devlet gorevlileri esleri ile akp yi savunur.hatta kürtlerin en ufak isyanina dini siyasi ekonomik jop panzer toma ile basbakanin gızune girmek icin oyle bir saldirirlarki akliniz durur.simdi anliyormusunuz dogudaki camilerin aslina ne olarak kullanildigini? hukumeti devleti yuceltmek icindir bunca imam bunca muezzin bunca cami.iktidarda kim varsa bunlar onunladir.isterse inonu gelsin bugun akp li olanlar onunla olur.simdi anliyormusunuz sivil cumalari?

  ne imam ama. - sktk60

  bunlar allahın imamı değil akp.nin imamı.

  İsrail'in nefret ettiği 3 kişi - gundi ghandi

  tayyip Erdoğan, hakan Fidan ve Süleyman aslan. Bu üçünü kurban ederse operasyon durur. Ama o zaman Türkiye'nin onuru beş paralık olur. Ülke Türkiye değil Büyük israil'in yavrusu olur.