'İmamın Ordusu' sanal alemde

'İmamın Ordusu' sanal alemde
'İmamın Ordusu' sanal alemde
Ahmet Şık'ın 'İmamın Ordusu' kitabının taslaklarının toplatılması için yapılan baskınlara tepki olarak Facebook'ta 'Ahmet Şık'ın Kitabı Bende de Var' isimli bir grup oluşturuldu ve kampanya başlatıldı.

“Yayımlanmamış bir kitabın yayımlanmasının hiçbir nedenle engellenemeyeceğine inandığım için Şık’ın kitabı bende de var” metniyle oluşturulan gruba binlerce kişi katıldı.

'İmamın ordusu' sitesi
Ahmet Şık’ın yazdığı İmamın Ordusu isimli basılmamış kitabın kopyalarının mahkeme kararıyla silinmesine karar verilirken, önceki gün uluslararası internet alan adı (domain) satışı yapan firmadan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce www.imaminordusu.com isimli internet sitesi satın alındı. Aynı saatlerde aynı adla Twitter hesabı açıldı. “ Türkiye ’de yer yerinden oynayacak”, “Kitabı yayımlamamıza çok az zaman kaldı”, “11 Nisan 2011’i bekleyin” yazılarının bulunduğu Twitter hesabının yanı sıra internet sitesine de “Gazeteci Ahmet Şık’ın yazdığı ancak henüz basılmayan emniyet içindeki cemaat ilişkilerini konu alan İmam’ın Ordusu adlı kitabın her yerde aranan taslağına ulaştık ve çok yakında sayfamızda yayınlayacağız” diye yazıldı. Kitabın Facebook hayran sayfası da açıldı. Hesap sahipleri, “Hazırlıyoruz, biraz daha sabır, yurt dışındayız, kopyamız güvende 11.04.2011’i bekleyin!” diye yazdı.

Tescil eden: Cemaat Adres: Pennsylvania
ABD’deki godaddy sitesinden satın alınan www.imaminordusu.com sitesinin bilgi sorgulamasında tescil eden bölümünde “cemaat”, yönetici iletişimi bölümünde “Fethullah Gülen”, adres olarak Gülen’in yaşadığı ABD’nin Pennsylvania Eyaleti yer alıyor. IP’den kiralanan sunucunun Washington’da olduğu anlaşılıyor. (Radikal, hürriyet)