'İmamlar - Papaz'lar maçı hazırlıkları tamam

'İmamlar - Papaz'lar maçı hazırlıkları tamam
'İmamlar - Papaz'lar maçı hazırlıkları tamam
Edirne'de imamlar, Diyanet-Sen Şubesi'nce organize edilen, imamlar ve papazlar arasında yapılacak futbol maçının başlama vuruşunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmasını istiyor.

 

EDİRNE - Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı ve Dar'ül Hadis Camisi İmamı Mahmut Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada eşine az rastlanılan bir organizasyonu gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Organizasyonla ilgili tek eksiğin maç tarihinin belirlenmesi olduğunu ifade eden Eroğlu, maçı Başbakan Erdoğan 'ın Edirne ziyaretlerine denk getirmek istediklerini belirtti.
Başbakan Erdoğan'a karşılaşmanın başlama vuruşunu yapması için davetiye göndereceklerini vurgulayan Eroğlu, "Karşılaşmayı Başbakanımızın 8 Aralık Pazar günü Edirne'ye yapacağı ziyarete denk getirmek istiyoruz. Başbakan Erdoğan başlama vuruşu yapma teklifimizi kabul ederse dünyaya vereceğimiz kardeşlik, barış ve huzur mesajımız daha bir anlamlı olacak" dedi.

MÜEZZİNOĞLU DA FORMA GİYEBİLİR


Eroğlu, organizasyonla ilgili sponsorluk sorununun da çözüldüğünü, Edirne Valiliği, Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Edirne Gönüllüleri Derneğinin karşılaşmaya sponsor olduklarını ifade etti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da maçta kısa süreli forma giyeceğini belirten Eroğlu, şunları kaydetti:  "Sağlık Bakanımız Müezzinoğlu, Edirne Valisi Hasan Duruer ve Edirne Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Sağlık Bakanı Danışmanı Tuna Bekleviç beyler kısa süreli forma giyecekler. Bakanımızın olacağı ve dünyanın dikkatini çekecek karşılaşmada organ bağışına da forma arkasına yazdıracağımız sloganlarla dikkat çekeceğiz."  (AA)