IMF karşıtı eylemde trajik bir ölüm

IMF karşıtı eylemde trajik bir ölüm
IMF karşıtı eylemde trajik bir ölüm
Taksim'deki IMF karşıtı eylemler trajik bir ölüme sahne oldu. Kalp krizi geçirdiği için hastaneye kaldırılan 55 yaşındaki İshak Kalvo polis barikatına takıldı. Ambulansa ulaştırılması geciken Kalvo sonunda anjiyoya alındı fakat bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı

İpek Tekstil Mağazası'nın 55 yaşındaki sahibi İshak Kalvo, İstiklal Caddesi No 120'deki işyerinde saat 12.00 sıralarında birden rahatsızlandı. Çalışanları ile çevredekiler İshak Kalvo'yu hastaneye götürmek için 34 TJR 69 plakalı taksiye bindirdi.

Taksi sürücüsü araç trafiğine kapalı olan İstiklal Caddesi üzerinden Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitmek istedi. Ancak, IMF ve Dünya Bankası karşıtı göstericilerin peşinden koşan polis, taksi sürücüsünün geçişine izin vermedi. Bunun üzerine taksici, “Ben ne yapayım adam ölsün mü?” diye tepki gösterdi. Bu sırada çevredekiler biber gazından etkilenen bir polis için çağrılan yakındaki ambulansı gösterdi. Taksi sürücüsü 50 metre geri giderek ambulansın yanına yanaştı. Ancak ambulansın arka kapısı açılmadı. Bu yüzden İshak Kalvo orta kapıdan zorlukla ambulansa taşındı. İshak Kalvo, polisle birlikte Alman Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen İshak Kalvo hemen anjiyoya alındı. Ancak doktorların tüm çabalarına rağmen İshak Kalvo hayatını kaybetti. (dha)