'İmralı adasına ev yapılıyor' iddiası

'İmralı adasına ev yapılıyor' iddiası
'İmralı adasına ev yapılıyor' iddiası
İmralı adasında Abdullah Öcalan ve diğer tutuklular için özel bir ev yapıldığı iddia edildi. Bakanlık ise iddiayı yalanlayarak 'böyle bir çalışma yok' açıklaması yaptı.

Abdullah Öcalan’la, terör suçundan hükümlü 5 kişinin bulunduğu İmralı Cezaevi alanında dikkati çekici bir inşaat çalışmasının başladığı iddia edildi. Milliyet gazetesinin iddiasına göre İmralı’da, içerisinde banyo, tuvalet, mutfak bulunan, 1 oda ve salondan oluşan bir müstakil ev inşaatı yapımına başlandı. İnşaat faaliyetine yönelik bilgilerin, Adalet Bakanlığı’nın tüm cezaevi kampüslerinde cezaevi binasından bağımsız benzeri müstakil ev ya da eklenti yapılacağı yönündeki açıklamalarından sonra yansıması dikkati çekti.

ÖDÜL EVLERİ
Yürürlüğe geçtiğimiz günlerde giren, anadilde savunma düzenlemesinde duruşmalarda Kürtçe savunmaya imkan tanınması dışında, hükümlüler için de “eşle görüşme” maddesi yer almıştı.
Söz konusu kanunda, eşle görüşme, “disiplin hükümlerine uygun davranan mahkumlara verilecek ödül” olarak niteleniyor. Buna göre, ödüllendirilecek mahkûmlar, en geç 3 ayda bir kez olmak üzere, 3 saatten 24 saate kadar eşleri ile kurum veya eklentilerinde cezaevi personelinin yakın nezareti olmaksızın mahrem şekilde görüştürülebilecek.

ÖCALAN’IN DURUMU
Düzenleme yapılırken Öcalan da gündeme gelmişti. Halen, PKK ’nın “hain” ilan ettiği Kesire Öcalan’la kağıt üzerinde evliliği süren Abdullah Öcalan’ın da disiplin kurallarına uygun davranırsa uygulamadan yararlanabileceği, Kesire Öcalan’dan ayrılıp, yeni bir evlilik yapması ve disiplin kurallarına uyması halinde, eşiyle, cezaevinden bağımsız biçimde yapılan eklenti ya da binada görüşebileceği kamuoyuna yansımıştı.

ADALET BAKANLIĞI’NDAN YALANLAMA
Adalet Bakanlığı ise, İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü içinde yürütülen bir inşaat faaliyetinin olmadığını, planlanan bir çalışmanın da bulunmadığını bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, bir gazetede İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü içinde başlatılan bir inşaat çalışmasından söz edildiği belirtildi.

Kampüs içinde yürütülmekte olan bir inşaat faaliyeti olmadığı gibi planlanan bir çalışma da bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Adaya hükümlülerin yararlanmaları için bir müstakil ev yapıldığı iddiası gerçek dışıdır” ifadesi yer aldı.


  http://www.radikal.com.tr/112030711203074

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "Kötüleme politikasi devam ediyor" - hosgörüvesevgi

  önce bir telezviyon verildi diye mansetler atildi, sonrada ev yapilacak manseti atilir, durun bir dahakine havuz yapilacak diye haberler yapilir ki bence sadece halkin nabzini ölcmek icin ve de kamuoyunu oyalamak icin yapilan oyunlardir. Yani bu habelerle Sn. Öcalan'i düsman gösterip ne gibi ayricaliklara sahip oldugunu ve olabilecegini göstermek istiyorsunuz? Bence yanlis yapiyorsunuz!Bir zahmet sizlerden ricam gelin artik gercek sorunlara ve haberlere yer verin!

  Kesire,Uyuma! - Clear

  Adamının talihi geri döndü.Boşanmak gündeme geldi.Tufaya gelmek üzeresin.Yeme bu numaraları,yeni bir saf edinme zamanıdır,değişmeyen tek şey "değişim" dir,bundan sonra artık ardına feministleri alman gerekiyor,uyarmadın deme!

  Maşallah ! - ilbeg

  İnsani ihtiyaçların giderilmesi iyidir. VelOralara böcek, kamera falan koyup sonra kullanmaya kalkarlar sonra da BBG! Sakat iş.

  Yol Haritası nerede? - Gılgameş

  Yahu bıktık bu tür haberlerden. Bize Yol Haritası'nı verin. Başka bir şey istemiyoruz. Artık olması gerekenler olsun bu ülkede.