İmralı müdürünün çantasında 'Öcalan raporu' mu vardı?

İmralı müdürünün çantasında 'Öcalan raporu' mu vardı?
İmralı müdürünün çantasında 'Öcalan raporu' mu vardı?
Önceki gece yarısı trafik kazasında yaralanan ama el ve ayaklarında kırıklar oluşmasına rağmen sıkı sıkı sarıldığı çantasını bırakmayan İmralı Cezaevi Müdürü Ahmet Düzman'ın 'neyi koruduğu' merak konusu olmuştu. İşte o çantada Öcalan'ın sağlık raporunun bulunduğu iddia edildi...

Radikal.com.tr - Önceki gece yarısı özel aracıyla Bursa'dan Ankara 'ya giderken İnegöl yakınlarında bir tankerle çarpışarak kaza geçiren İmralı Cezaevi Müdürü Ahmet Düzman'ın yaralıyken bile elinden bırakmadığı çanta dikkat çekmiş, çantanın içinde ne olduğu sorusu tartışma yaratmıştı.

İşte İmralı Cezaevi Müdürü Ahmet Düzman'ın, kazaya rağmen elinden bir saniye bile bırakmadığı çantasında Abdullah Öcalan'ın sağlık durumu, cezaevi şartları ile ilgili hazırlanan detaylı rapor ve bir ses kaydı olduğu iddia edildi.

Akşam gazetesinden Devrim Tosunoğlu'nun haberine göre, el ve ayaklarında kırıklar oluşan Ahmet Düzman'ın kazaya rağmen sıkı sıkı sarılarak bırakmadığı çanta Adalet Bakanlığı'na ulaştırıldı.

Ahmet Düzman'ın Öcalan'ın sağlık durumu, cezaevi şartları ile ilgili hazırlanan detaylı raporu ve bir ses kaydını Adalet Bakanlığı'na götürdüğü belirtildi. Emniyet tarafından muhafaza edilen çantanın MİT görevlilerine teslim edilip Ankara'ya ulaştırıldığı öğrenildi.


İLK BELİRLEMELERE GÖRE ŞÜPHE YOK
Bursa Cumhuriyet Savcısı Namık Yılmaz da kaza yerine gelerek, "Cezaevi müdürümüz resmi bir görev için Ankara'ya gidiyordu" açıklamasında bulunmuş, İnegöl Cumhuriyet Savcılığı'nca da kazayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Ön soruşturmada olayın sıradan bir kaza olduğu şüpheli bir durum bulunmadığı belirtildi.


  http://www.radikal.com.tr/114331211433122

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - LoremIpsum

  Sayin Öcalanin ses kayitini ayrintili raporlari vs vs özel araciyla karayolundan ankaraya götürürken.. Sizce bu iste bi sakat anlayis yok mu? Neden karayolundan, neden özel araciyla ve neden cezaevi müdürü götürsünki böylesi hassas bilgileri? AksamHürriyetVatan vs vs gibi yandas neoulusalci gazeteleri referans almaktan vazgecmenizi umuyorum..

  işleri kazalara kalmış bir millet - demlicay2011

  birinin cebinde tonla para çıkar birinde başka şey birinde çanta daha neler var neler. gayipler ülkesinde yaşıyoruz. tutmuşlar birde hukuk demokrasi var diyorlar.