İmralı'da görüş günü

İmralı'da görüş günü
İmralı'da görüş günü
Öcalan'ın kardeşi ve adada yatan diğer mahkumların yakınları görüş için İmralı'ya gitti.

GEMLİK - İmralı Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, İmralı Cezaevi’ne gitmek üzere bu sabah Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne geldi.

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’ın yanı sıra, adada yatan diğer mahkumların yakınları da adaya gitmek üzere Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığı’na geldi.

İMRALI’YA HAREKET ETTİLER

Mehmet Öcalan ve iki mahkumun yakını oldukları belirtilen iki kadın , İlçe Jandarma Komutanlığı önünde bir saat süreyle otomobilde bekledi.

Otomobilin ön yolcu koltuğunda oturan Öcalan, bekleyişin ardından elindeki iki poşetle dışarı çıkarak, kimlik ve diğer kontroller için Gemlik Jandarma Komutanlığı'na geçti.

Öcalan ve mahkum yakını iki kadın, jandarmadaki işlemlerin ardından, Gemlik Limanı'ndan, İmralı Adası'na gitmek üzere yola çıktı.

Mehmet Öcalan, 17 Kasım 2012 tarihinde de adaya giderek ağabeyi Abdullah Öcalan ile yüz yüze görüşmüştü. Öcalan, aynı gün yaptığı yazılı açıklamada, yüz yüze görüştüğü İmralı Cezaevi'ndeki ağabeyi Abdullah Öcalan'ın, cezaevlerindeki açlık grevi eylemlerine bir an önce son verilmesi çağrısında bulunduğunu belirtmişti.